Radionica Povećanje energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u proizvodnim industrijama

Objavljeno: 31. 10. 2017. , Ažurirano: 24. 11. 2017.

Radionica o uvjetima natječaja Povećanje energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije u proizvodnim industrijama održana je 22. studenoga u Županijskoj komori Karlovac.

Radionica je organizirana u suradnji s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike i bila je namijenjena potencijalnim prijaviteljima, zainteresiranim projektantima, savjetnicima za pripremu prijave i ostalima koji pronalaze svoj interes u sudjelovanju.

Uvjete natječaja, rokove i sadržaj natječajne dokumentacije, prihvatljive aktivnosti i kriterije odabira detaljno su predstavili Marko Markić i Marija Herceg iz Ministarstva zaštite okoliša i energetike, a na pitanja više od trideset sudionika odgovarao je i Darijan Levak iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Natječaj je raspisan u okviru Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020 i namijenjen je mikro, malim, srednjim i velikim privatnim poduzećima registriranim za obavljanje svih djelatnosti iz područja proizvodne industrije, osim proizvodnje i prerade hrane, pića i duhanskih proizvoda.

„S obzirom na strukturu gospodarstva Karlovačke županije u kojem po svim rezultatima prevladava prerađivačka industrija, vjerujemo da će naše tvrtke iskoristiti ovaj natječaj i bespovratna sredstva koja se nude za provedbu svojih projekata u vezi s unaprjeđenjem korištenja obnovljivih izvora energije i mjera energetske učinkovitosti. Time ne samo da stvaraju benefite svojem poslovanju, odnosno smanjenjem troškova energije povećavaju vlastite potencijale i konkurentnost, pridonose i zaštiti i očuvanju okoliša“, kazao je Zlatko Kuzman, predsjednik Županijske komore Karlovac.

Projektni prijedlozi podnose se od 10. 11. 2017. do 17. 1. 2018., a sva relevantna dokumentacija objavljena je na www.strukturnifondovi.hr i www.mzoe.hr.

Prezentacija s radionice dostupna je i na linku: http://www.strukturnifondovi.hr/AplikacijaRepository/Natjecaji/Dokumenti/1451/Prezentacija_Poziv%204b1.pdf.