Program "Olakšavanje trgovine i transporta 2018."

Shutterstock
Program edukacije gospodarstvenika iz područja primjene novog carinskog zakonika unije.

Plan organizacije seminara (radionica) za 2018. godinu

ORGANIZATOR: CroatiaPRO Odbor i Sektor za Promet i veze za HGK u suradnji sa Carinskom upravom te županijskim komorama.

CILJ SEMINARA: Edukacija gospodarstvenika iz područja carine i carinskih procedura, međunarodnog transporta i trgovine

TEME I BROJ SEMINARA/RADIONICA:

1. Daljnja implementacija Carinskog zakonika Unije – 10 seminara/radionica

Seminar 1.  "Status ovlaštenog gospodarskog subjekta (AEO)"

Datum i mjesto održavanja:

15.06.2018. - 12,00-15,00 sati, ŽK RIJEKA

26.06.2018. - 10,00-13,00 sati, ŽK SPLIT

Sadržaj obuke:

Informiranje ciljne skupine o konceptu i prednostima koji proizlaze iz statusa AEO-a:

• korijeni ideje o statusu AEO-a i pravna osnova,
  • tko može podnijeti zahtjev za status AEO-a i radnje koje prethode podnošenju zahtjeva,
  • kriteriji koje je potrebno ispuniti za odobravanje statusa AEO-a,
  • postupak provjere zadovoljavanja kriterija,
  • praćenje statusa AEO-a,
  • pogodnosti za gospodarstvenike koje proizlaze iz statusa.

Radionica 1. "Posebnosti kod uvoza ekoloških proizvoda (korištenje sustava TRACES) utjecaj specifičnih carinskih postupaka na podatke u TRACES sustavu (unutarnja proizvodnja, carinskog skladištenje, postupak 42)"

Datum i mjesto održavanja:

28.06.2018. - 10,00-13,00 sati, KOMORA ZAGREB

Sadržaj radionice:

Informiranje ciljane skupine o osnovnim pojmovima kao što su:

• uvoz ekoloških proizvoda, verifikacija pošiljke u sustavu TRACES,
  • uloga carinskih tijela prilikom uvoza ekoloških proizvoda
  • carinske aktivnosti u sustavu TRACES i suradnja s uvoznicima,
  • suradnja carine i drugih tijela,
  • specifičnosti kod stavljanja robe na carinsko skladište, unutarnju proizvodnju, postupak 42,
  • izmjene podataka nakon što je pošiljka upućena iz zemlje izvoza,
  • TRACES budućnost

2. Uloga marketinga u stvaranju konkurentske prednosti poduzeća– 2 radionice ( 1 predavač )

Radionice započinju u rujnu 2018. kada će se odrediti mjesta održavanja i točni datumi.

MJESTO ODRŽAVANJA: Županijske komore i komora Zagreb

Početak programa: svibanj 2018.

Završetak programa: prosinac 2018.

Seminari/radionice su predviđeni za minimalno 5 polaznika a maksimum je 50 polaznika izuzev radionica kod kojih je maksimalan broj ograničen na najviše 25.

Svi seminari su besplatni i ograničeni brojem polaznika, potrebno je samo se prijaviti kontakt osobi u Županijskoj komori gdje se seminar/radionica održava ( popis kontakt osoba i adrese Županijskih komora u privitku). Prioritet imaju polaznici po redosljedu prijava.

Trajanje seminara i radionica: 3-6 školskih sati

FINANCIRANJE:  100% HGK

Sve informacije o Programu možete dobiti od g. Saša Subotić, e-mail: ssubotic@hgk.hr, Tel: 01 4606 763

• Saša Subotić Viši stručni savjetnik Tel: +385 (0)1 4606 763 Email: ssubotic@hgk.hr