Izvor: Pixabay

ODGOĐENO: Seminar Modeli ugovora ICC-ja o distribuciji, trgovačkom zastupanju i za startupove – Kako ih učinkovito koristiti u praksi?

Objavljeno: 11. 04. 2022. , Ažurirano: 05. 05. 2022.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora sa zadovoljstvom vas pozivaju na seminar Modeli ugovora ICC-ja o distribuciji, trgovačkom zastupanju i za startupove – Kako ih učinkovito koristiti u praksi? koji će se održati u četvrtak, 12. svibnja, u 9 sati, u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Rooseveltov trg 2, u Zagrebu.

Tema seminara

Svaka međunarodna poslovna transakcija zahtijeva precizan temeljni ugovor. S obzirom na to da većina tvrtki nije u mogućnosti priuštiti si odvjetnika za svaku transakciju, pouzdani standardni modeli ugovora koji uzimaju u obzir globalno prihvatljive i djelotvorne ugovorne standarde mogu tim tvrtkama pružiti alat presudan za upravljanje njihovim međunarodnim poslovima. Bez pristupa modelima ugovora, mala i srednja poduzeća u posebno su nepovoljnom položaju jer riskiraju izgradnju pravne osnove svojih međunarodnih poslovnih odnosa na ugovorima koji su ili sastavljeni bez ikakve profesionalne pravne podrške ili koje je nametnula druga strana. Velike tvrtke, sposobne platiti korporativnog pravnika ili outsourcati pravne usluge, također mogu imati koristi od modela ugovora te vrste.

Cilj ovog seminara je pomoći sudionicima u ispravnom odabiru najprikladnijih ugovora za međunarodno poslovanje te u njihovom učinkovitom korištenju.

Uz Modele ugovora o distribuciji i trgovačkom zastupanju, poseban dio seminara bit će posvećen i novim Modelima ugovora ICC-ja za startupove, koji sadrže skup uravnoteženih pravnih modela koji će novim tvrtkama uštedjeti vrijeme i pravne troškove prilikom pregovora i izrade ugovora s investitorima i zaposlenicima. Modeli se mogu prilagoditi posebnim okolnostima vezanim uz transakcije te će  mladim tvrtkama omogućiti da angažiraju pravnog savjetnika u kasnijoj fazi procesa, kako bi im pomogao finalizirati ugovore u skladu s lokalnim zahtjevima, štedeći na taj način poduzetnicima dragocjeno vrijeme i novac.

Kome je seminar namijenjen?

Ovaj interaktivni seminar namijenjen je svima onima koji rade u međunarodnoj trgovini (privatni sektor); internim, kao i vanjskim savjetnicima, koji pregovaraju, izrađuju, tumače i izvršavaju međunarodne ugovore o kupoprodaji, distribuciji i trgovačkom zastupanju. Relevantan je i za sve koji se bave nabavom, prodajom, pravom i financijama, kao i za menadžere koji trebaju podučavati i nadzirati te odjele te za one koji trebaju rješavati sporove.

Predavači

• Valle García de Novales, odvjetnica, odvjetničko društvo García de Novales, članica Komisije za trgovačko pravo i praksu ICC-ja i predsjednica Komisije za trgovačko pravo i praksu ICC-ja Španjolska;
  • Marina Kralj Miliša, direktorica Pravne službe, Končar-Elektroindustrija d.d.;
  • Ivan Matić, odvjetnik, Odvjetničko društvo Kallay & partneri d.o.o., potpredsjednik Komisije ICC-ja Hrvatska za trgovačko pravo i praksu;
  • dr. sc. Kristijan Poljanec, poslijedoktorand, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, predsjednik Komisije ICC-ja Hrvatska za trgovačko pravo i praksu;
  • Šime Vidulin, odvjetnik, Odvjetnički ured Šime Vidulin, član Komisije ICC-ja Hrvatska za trgovačko pravo i praksu.

Program seminara

• preliminarni program možete preuzeti u odjeljku Popratni dokumenti;
  • radni jezik: hrvatski i engleski jezik, uz osiguran simultani prijevod.

Iznos kotizacije

• redovna cijena: 1.390,00 kuna;
  • 30 % popusta za članice ICC-ja Hrvatska (popis članica): 973,00 kuna;
  • 10 % popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe (molimo da se radi ostvarivanja grupnog popusta prijavljujete u zajedničkoj prijavnici);
  • dodatnih 10 % popusta za prijavu na seminar "Incoterms® 2020 pravila – Studije slučaja", koji će se održati 11. svibnja (poziv, program i prijava);
  • napomena: na navedene cijene ne obračunava se PDV.

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale na seminaru;
  • online materijale (prezentacije) nakon seminara;
  • ručak i osvježenje u pauzama;
  • certifikat o pohađanju seminara.

Prijave

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku;
  • prema redoslijedu zaprimanja prijava, sudioniku će nakon 1 – 3 radna dana elektroničkim putem biti dostavljen predračun (napomena: ako je u (pred)računu potrebno unijeti broj narudžbenice, molimo da to naznačite slanjem e-maila na icc@hgk.hr);
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska;
  • rok za prijavu sudionika: ponedjeljak, 9. svibnja 2022.
  • rok za plaćanje kotizacije: utorak, 10. svibnja 2022.

Poseban popust

Osoba za kontakt

Za sva dodatna pitanja o organizaciji seminara možete se obratiti u ICC Hrvatska Ani Marguerite Tomulić (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561 – 553).