Izvor: Pixabay

ODGOĐENO: Seminar Pravila Incoterms® 2020 – Studije slučaja

Objavljeno: 11. 04. 2022. , Ažurirano: 05. 05. 2022.

Međunarodna trgovačka komora (ICC) Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora sa zadovoljstvom vas pozivaju na seminar Pravila Incoterms® 2020 – Studije slučaja koji će se održati u srijedu, 11. svibnja, u 9 sati, u Hrvatskoj gospodarskoj komori, na adresi Rooseveltov trg 2, Zagreb.

Teme seminara

ICC je 2019. godine objavio nova Incoterms® 2020 pravila, globalno priznati standard o upotrebi domaćih i međunarodnih trgovinskih pojmova, čiji je cilj trgovcima diljem svijeta pružiti sigurnost i jasnoću u poslovanju.

Sve tvrtke koje se bave prekograničnim transakcijama svakodnevno koriste Incoterms pravila, ali ne posjeduju sve dobro znanje i razumijevanje njihovih implikacija, što rezultira lošim upravljanjem rizicima, lošom uslugom za korisnike i neočekivanim smanjenjem komercijalnih marži u njihovim nabavnim i opskrbnim transakcijama zbog nepredviđenih logističkih troškova.

Ovaj seminar ima za cilj pružiti korisne savjete za ispravnu upotrebu pravila Incoterms® 2020 u domaćim i prekograničnim transakcijama.

Pod vodstvom renomirane međunarodne stručnjakinje bit će govora o sljedećim temama:

• predstavljanje Incoterms® 2020 pravila;
  • s praktične točke gledišta, procjena toga koje je pravilo Incoterms najprikladnije, ovisno o ulozi prema međunarodnom kupoprodajnom ugovoru (izvoznik ili uvoznik), vrsti robe i njezinom pakiranju, prijevoznom sredstvu i odnosu između pravila Incoterms i ugovora koji prate tipičan ugovor o kupoprodaji za uvoz / izvoz (tj. ugovori o prijevozu i osiguranju i dokumentarni akreditivi);
  • pružanje korisnih savjeta za ispravnu upotrebu Pravila Incoterms® 2020 u domaćim i prekograničnim transakcijama: glavne uloge i odgovornosti prodavatelja i kupca, isporuka, rizik.

Kome je seminar namijenjen?

Ovaj interaktivni seminar namijenjen je svima onima koji su uključeni u međunarodnu trgovinu:

• korporativnim pravnicima, odvjetnicima i konzultantima koji pregovaraju i pripremaju međunarodne kupoprodajne ugovore;
  • menadžerima i stručnjacima koji se bave nabavom, prodajom, otpremom, logistikom i financijama.

Predavačica

Valle García de Novales
 je odvjetnica specijalizirana za trgovačko pravo s više od 30 godina iskustva korporativne pravnice koja se bavi prekograničnim transakcijama. Osnivačka je partnerica i direktorica odvjetničkog društva García de Novales. Članica je Komisije za trgovačko pravo i praksu ICC-ja i predsjednica Komisije za trgovačko pravo i praksu ICC-ja Španjolska te je imenovana predstavnicom ICC-ja Španjolska koja izvještava ICC-jevu grupu za izradu nacrta o Pravilima Incoterms® 2020. Članica je Grupe stručnjaka za pravila Incoterms u ICC-ju Španjolska. Redovita je predavačica i trenerica na sveučilištima i u tvrtkama na temu međunarodnih ugovora, Incoterms® pravila, dokumentarnih akreditiva i inozemnih ulaganja.

Program seminara

• preliminarni program možete preuzeti u pratećim dokumentima na ovoj stranici;
  • radni jezik: engleski jezik, uz osiguran simultani prijevod.

Prijave

• prijaviti se možete ispunjavanjem online prijavnice u nastavku;
  • shodno redoslijedu zaprimanja prijava, sudioniku će nakon 1 – 3 radna dana elektroničkim putem biti dostavljen predračun (napomena: u slučaju da je potrebno unijeti broj narudžbenice, molimo da to naznačite u zasebnom e-mailu);
  • potpisivanjem obrasca za prijavu prihvaćate Uvjete prijave i otkazivanja za edukacije u organizaciji ICC-ja Hrvatska;
  • rok za prijavu sudionika: ponedjeljak, 9. svibnja 2022.
  • rok za plaćanje kotizacije: utorak, 10. svibnja 2022.

Iznos kotizacije

• redovna cijena: 1.390,00 kuna;
  • 30 % popusta za članice ICC-ja Hrvatska (popis članica ICC-ja Hrvatska): 973,00 kuna;
  • 10 % popusta za prijavu dvoje ili više sudionika iz iste pravne osobe (molimo da se radi ostvarivanja grupnog popusta prijavljujete u zajedničkoj prijavnici);
  • napomena: na navedene cijene ne obračunava se PDV.

Što uključuje kotizacija?

• radne materijale na seminaru (uključivo besplatni Incoterms džepni vodič i poster);
  • online materijale (prezentacija) nakon seminara;
  • ručak i osvježenje u pauzama;
  • certifikat o pohađanju seminara.

Poseban popust

• 50 % popusta na dvojezično tiskano englesko-hrvatsko izdanje Incoterms® 2020 pravila, odnosno kupnja po promotivnoj cijeni od 175,00 kn;
  • napomena: narudža publikacije vrši se odabirom u online prijavnici u nastavku i naručitelju će biti dostavljen zaseban predračun (u odnosu na predračun za kotizaciju);
  • sudionici seminara (napomena: nije prenosivo na drugu osobu) mogu publikaciju naručiti i nakon seminara, do 1. lipnja 2022. godine, slanjem narudžbenice na icc@hgk.hr.

Osoba za kontakt

Za sva dodatna pitanja o organizaciji seminara možete se obratiti u ICC Hrvatska Ani Marguerite Tomulić (e-adresa: atomulic@hgk.hr; tel.: 01/ 4561-553).