ŽK Zadar: Svečanost dodjele nagrade pobjedniku hackatona na projektu CHAIN REACTIONS

Objavljeno: 02. 12. 2021. , Ažurirano: 02. 12. 2021.

U petak 3. prosinca 2021. godine s početkom u 11 sati godine u prostorijama Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Zadar održat će se ceremonija dodjele nagrade pobjedniku hackatona na projektu CHAIN REACTIONS.

Hackathon je imao za cilj pronalazak softverskih rješenja u području napredne proizvodnje te energije i zaštite okoliša, a bio je namijenjen IT sektoru (mikro, malim i srednjim poduzećima, obrtima, freelancerima i studentima).

Događaj je organiziran drugačije od uobičajene forme, odnosno sudionici su imali pet dana vremena, od 12. do 17. studenoga, za razvitak rješenja koja su predstavili žiriju na završnom događaju koji se održao 24. studenoga u hibridnom obliku (on spot – u prostorijama Županijske komore Zadar i online putem).

Pobjednik hackathon je tim Kodium Pro koji je razvio KIES platformu (Kodium Intelligent Energy Saver) i za to osvojio nagradu od 25.000 kuna u bruto iznosu.

Projekt CHAIN REACTIONS je sufinanciran sredstvima iz programa Interreg Central Europe, a na njemu Županijska komora Zadar sudjeluje kao projektni partner.