Strukovna skupina posrednika u prometu nekretnina okuplja članice s područja Zadarske županije, a sve su upisane u Registar posrednika pri HGK. Članice Strukovne skupine su članice Komore, ali i obrtnici s područja Zadarske županije, koje kao osnovnu djelatnost obavljaju djelatnosti iz odjeljka L 68 Nacionalne klasifikacije djelatnosti – Poslovanje nekretninama.

Osnovni cilj Strukovne skupine agencija za poslovanje nekretninama je zastupanje, usklađivanje i zaštita zajedničkih interesa članica, odnosno razmatranje pitanja i rješavanje problematike u djelatnosti poslovanja nekretninama.

Na temelju Zakona o posredovanju u prometu nekretnina (NN 107/07, 144/12, 14/14) , Hrvatska gospodarska komora vodi Registar posrednika u prometu nekretnina i Imenik agenata posredovanja u prometu nekretnina.