Sastanak u ŽK Zadar s generalnim konzulom Italije Davideom Bradaninijem i njegovom pomoćnicom Ileanom Jančić (oboje sjede s desne strane stola)
Izvor: HGK

Posjet Generalnog konzula Italije Županijskoj komori Zadar

Objavljeno: 27. 01. 2022. , Ažurirano: 27. 01. 2022.

Županijsku komoru Zadar posjetio je 25. siječnja Davide Bradanini, generalni konzul Republike Italije, sa svojom pomoćnicom Ileanom Jančić.

Tema razgovora bile su mogućnosti poboljšanja gospodarskih veza između Italije i Hrvatske. Iako je Italija prvi vanjskotrgovinski partner gospodarstva Zadarske županije, još uvijek ima mjesta za poboljšanje poslovnih odnosa. Naglašena je važnost trajektne linije Zadar – Ancona, koja je ukinuta a koju svakako treba obnoviti, jer za nju postoji interes.

Također, posebna tema razgovora bila su talijanske investicije i joint-venture ulaganja u Zadarskoj županji. Glavnina poslovnih aktivnosti talijanskih poduzeća u našoj županiji odvija se oko ulova, uzgoja i prerade bijele i plave ribe.