Početni sastanak EU projekta 4helix+ 16. i 17. travnja u Rimu

Objavljeno: 12. 04. 2018. , Ažurirano: 12. 04. 2018.

Predstavnici Županijske komore Zadar sudjelovat će 16. i 17. travnja na početnom sastanku EU projekta 4helix+ koji će se održati u Predstavništvu Regije Marche, na adresi Via Parigi 11, u Rimu.

Sastanak organizira vodeći partner Regionalna razvojna agencija regije Marche SVIM iz Italije radi opće prezentacije projekta, definicije metodologija i alata za uspješnu provedbu te uspostave Upravnog odbora. Upravni odbor glavno je upravljačko tijelo projekta sastavljeno od vođa timova projektnih partnera koje ima ovlast donošenja odluka o svim glavnim pitanjima u vezi s projektom. Sastanci Upravnog odbora održavat će se jednom godišnje u isto vrijeme kada i tehnički sastanci.

Projekt 4helix+ (osnaživanje 4 spirale mediteranskih pomorskih klastera pristupom otvorena izvora/dijeljenja znanja te temeljen na zajednici u korist plavog rasta Mediterana) usmjeren je na poticanje i financiranje inovacija unutar sektora Plavog rasta u području Mediterana (MED). Sredstva za provedbu projekta osigurana su iz EU programa Interreg Mediterranean (MED), dok je predviđeno trajanje projekta 30 mjeseci. Županijska komora Zadar u projektu sudjeluje kao partner uz još 10 partnera iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske i Francuske.

Detaljan program

Više o aktivnostima projekta možete potražiti u web-rubrici ŽK Zadar posvećenoj projektu 4helix+.