Sudionici projekta Chain Reaction na sastanku u Mađarskoj
Izvor: HGK

Početni sastanak partnera na projektu Chain Reactions

Objavljeno: 24. 05. 2019. , Ažurirano: 29. 05. 2019.

U mađarskom Szombathelyju 21. svibnja održan je početni sastanak (kick off meeting) partnera na projektu Chain Reactions iz programa Interreg Central Europe.

Predstavnici Županijske komore Zadar predstavili su ulogu i djelovanje Hrvatske gospodarske komore u Hrvatskoj, osobito u pomaganju članicama prilikom razvoja i komercijalizacije inovativnih rješenja. Osnovni cilj ovog projekta upravo je razvoj novih inovativnih tehnoloških rješenja na području IT tehnologija, zaštite okoliša i zbrinjavanja otpada, biotehnologije te visoke tehnologije u medicini suradnjom projektnih partnera. Uz Županijsku komoru Zadar iz Hrvatske, partneri iz Poljske, Češke, Slovačke, Mađarske, Slovenije, Njemačke i Italije tehnološki su parkovi, agencije i tvrtke s dugom praksom razvoja visokih tehnologija.

Projekt će trajati tri godine, a vrijednost mu je 2,1 milijuna eura, od čega se na HGK odnose 122 tisuće eura.