sastanak Upravljačkog odbora i partnera projekta 4helix+ 25.9.2019
Izvor: HGK

Četvrti sastanak Upravljačkog odbora projekta 4helix+

Objavljeno: 26. 09. 2019. , Ažurirano: 21. 11. 2019.

U Regiji Marche u Anconi u Italiji 25. rujna održao se četvrti sastanak Upravljačkog odbora i partnera projekta 4helix+, kojem su u ime jednog od partnera, ŽK Zadar, nazočile članica Lokalnoga inovacijskog odbora i vanjski suradnik Jadranka Pelikan iz tvrtke Pelikan consult d.o.o. iz Zadra te Marija Mišulić, član osoblja projekta iz ŽK Zadar. Domaćin sastanka bila je razvojna agencija Regije Marche SVIM, inače vodeći projektni partner.

Na sastanku je bilo riječi o stanju provedbe projekata među tvrtkama koje su na projektnom natječaju osvojile inovacijski vaučer od deset tisuća eura, oko čega je svaki partner, pa tako i ŽK Zadar, proveo kontrolu posjetom tvrtkama. Jadranka Pelikan izlagala je o pojedinim nedavnim posjetima praćenja u šest vaučerima nagrađenih tvrtki iz područja Plavoga gospodarstva Zadarske županije.

Projekti tvrtki koje su osvojile inovacijske vaučere, a provode ga u suradnji, kako se u projektu zovu, tvrtkama pružateljima znanja, u tri slučaja odnose se na realizaciju programa virtualne stvarnosti u turističkoj agenciji te ribarskoj i tvrtki djelatnosti ronilačkog turizma. Preostale tri tvrtke u suradnji s pružateljima znanja ostvarit će poslove izrade idejnog rješenja i tiskanja kuharice, namijenjene turistima, s receptima za pripremu tradicionalnih jela, marketinških rješenja za poboljšanje promidžbe i pozicije među tvrtkama pomorskim agentima te kreiranja internetske stranice, logotipova i promidžbenih materijala za potrebe ribarske tvrtke u ponudi turističkih izleta.

U projektu su preostale aktivnosti održavanja tzv. road shows, događaja na kojima će svaki od partnera predstavljati dobitnike vaučera i projekt općenito te još nekoliko projektnih sastanaka, a idući je na sastanku u Anconi najavljen za kraj siječnja iduće godine u grčkoj Trgovinskoj i industrijskoj komori Solun.