Denis Ikić, Dario Jurin, Šime Lovretić, Blaženko Lovretić, Grozdana Perić, Mladen Šarlija, Goran Ražnjević, Božidar Longin, Josip Zaher
Izvor: HGK
Autor: ŽK Zadar

Dodijeljene plakete Zlatna i Kristalna kuna na sjednici Gospodarskoga vijeća ŽK Zadar

Objavljeno: 26. 10. 2018. , Ažurirano: 02. 11. 2018.

U zadarskom hotelu Kolovare 30. listopada, na svečanoj sjednici Gospodarskoga vijeća HGK – Županijske komore Zadar pred stotinjak gospodarstvenika i gostiju najuspješnijim su trgovačkim društvima u poslovnoj 2017. godini dodijeljena priznanja Zlatna plaketa. U kategoriji maloga trgovačkog društva najuspješnija je bila tvrtka Lipić d.o.o. iz Zadra, u onoj srednjega HSTEC d.d. Zadar, dok je među velikim trgovačkim društvima u protekloj godini najbolje rezultate poslovanja zabilježila tvrtka Ilirija d.d. iz Biograda na Moru.

Posebno je priznanje, plaketu Kristalna kuna zaslužila tvrtka LTH metalni lijev d.o.o. iz Benkovca, za najbolju veliku tvrtku tri godine zaredom – od 2014. do 2016.
„Gospodarstvo zadarske županije nikad nije ostvarilo tako dobre rezultate. Sve makroekonomske kategorije bolje su nego što su bile proteklih godina“, istaknuo je predsjednik Gospodarskog vijeća Dario Jurin. Ujedno je obavijestio nazočne o Komorinom projektu Digitalna komora koji registriranima nudi besplatno korištenje podataka o makroekonomskim pokazateljima na razini Hrvatske i pojedinih županija, pregled svih aktivnih poslovnih subjekata te njihovih općih i financijskih pokazatelja, statusa blokada, statistike po djelatnostima i slično.

Gospodarstvenicima je na dobrim poslovnim rezultatima čestitao i potpredsjednik HGK za trgovinu i financije Josip Zaher naglasivši dobru suradnju gospodarstvenika i izvršne vlasti u Zadarskoj županiji.
Predstavnici nagrađenih tvrtki priznanja su preuzeli od gostiju sjednice: saborske zastupnice Grozdane Perić, zadarskoga gradonačelnika Branka Dukića i župana Zadarske županije Božidara Longina. Gradonačelnik je, čestitajući dobitnicima, najavio plan zadarske gradske uprave o smanjenju komunalnog doprinosa za proizvodne djelatnosti i hotelski smještaj. Župan je u svome govoru, među ostalim, kazao: „Ovogodišnji laureati više su nego dobar primjer onih djelatnosti kojima se moramo ponositi: turizma, trgovine i industrije. Zahvaljujem HGK na kvalitetnom odabiru dobitnika nagrada Zlatna i Kristalna kuna.“
Uime svih nagrađenih na priznanjima je Komori zahvalio Goran Ražnjević, predsjednik Uprave hotelskog poduzeća Ilirija d.d. iz Biograda na Moru, iskazavši zadovoljstvo zajednicom i zaposlenicima koji stvaraju poslovni uspjeh tvrtke.