predsjednik Jurin 10. proširena sjednica GV Zadar
Izvor: HGK - ŽK Zadar

Održana sjednica Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Zadar

Objavljeno: 20. 06. 2018. , Ažurirano: 28. 06. 2018.

Rast pokazatelja poslovanja gospodarstva Zadarske županije u 2017. godini

Desetoj proširenoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Zadar, održanoj u zadarskom hotelu Kolovare 27. lipnja, prisustvovalo je osamdesetak poduzetnika, predstavnika gradova i općina, sveučilišta, drugih ustanova i sredstava javnog priopćavanja s područja Zadarske županije.

„Prošla, 2017. godina po mnogim je pokazateljima poslovanja rekordna. U posljednjih su pet godina ukupni prihodi i dobit u stalnom porastu. Povećao se i robni izvoz i uvoz te turistički dolasci i noćenja“, kazao je u uvodu predsjednik Gospodarskoga vijeća i ŽK Zadar Dario Jurin. Zadovoljstvo postignutim rezultatima poduzetnika Zadarske županije izrazio je u svom obraćanju gradonačelnik Zadra Branko Dukić. Najavio je nastavak provedbe poticajnih mjera za gospodarstvenike te izgradnju novog Poduzetničkog inkubatora.

O početku gradnje novog studentskog kampusa govorio je prorektor zadarskog sveučilišta Josip Faričić. Od dodjele prava građenja Gradu Zadru prije dvanaest godina Vlade Republike Hrvatske, obavljenim pripremama dospjelo se do početka prve faze: izgradnje smještajnih i objekata za prehranu, sufinancirane iz europskih strukturnih fondova.

U trećem je dijelu sjednice savjetnica iz Hrvatske gospodarske komore Sanja Šimić predstavila nove komorske projekte Digitalna komora i portal Gospodarska mreža. „Projekt Digitalna komora objedinio je prijenos znanja i tehnologija i iskorištavanje bespovratnih potpora iz europskih fondova za razvoj servisa Digitalne komore, koji će biti na usluzi poslovnim subjektima“, rekla je Šimić. Obavijestila je nazočne o portalu Gospodarska mreža koji će sadržavati statističke podatke o tvrtkama te pružati mogućnosti pretraživanja i kreiranja vlastitih baza po raznim kriterijima.

GV 27.6.2018. prva.JPG

10. proširena sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Zadar; Izvor: HGK – ŽK Zadar