Edukacija o upisu u Registar stvarnih vlasnika

Objavljeno: 30. 08. 2019. , Ažurirano: 09. 09. 2019.

U ŽK Vukovar će se u petak, 6. rujna, od 13.45 do 16.30 održati radionica o primjeni Pravilnika o Registru stvarnih vlasnika.

Novi Zakon o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma predviđa uspostavu Registra stvarnih vlasnika koji operativno vodi Financijska agencija (FINA). Obavijest Ministarstva financija, Ureda za sprječavanje pranja novca o Registru možete vidjeti na mrežnoj stranici HGK na poveznici.

U povodu objave Pravilnika o Registru stvarnih vlasnika (Narodne novine broj 53/19), kako bi što veći broj pravnih subjekata pravodobno i na pravilan način unio podatke o stvarnom vlasniku u Registar, Hrvatska gospodarska komora i Ured za sprječavanje pranja novca organiziraju edukaciju putem multimedijskog sustava Ministarstva financija.

Edukaciju će održati predstavnici Ureda za sprječavanje pranja novca prezentacijom koja će se istovremeno projicirati u prostorijama više županijskih komora putem multimedijskog sustava Ministarstva.

Program edukacije nalazi se u priloženom dokumentu.

Sudjelovanje je besplatno, uz obaveznu prijavu putem navedenog online obrasca.