Josip Zaher, Zoran Kovčalija, Josip Faletar, Vinka Ivanković, Robert Miljković
Izvor: HGK

Dodijeljena priznanja najuspješnijim tvrtkama Vukovarsko-srijemske županije za 2017. godinu

Objavljeno: 21. 11. 2018. , Ažurirano: 10. 12. 2018.

Županijska komora Vukovar u petak, 7. prosinca, na 2. svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća dodijelila je plakete Zlatna kuna najuspješnijim tvrtkama s područja Vukovarsko-srijemske županije za ostvarene poslovne rezultate u 2017. godini. Zlatna kuna dodjeljuje se prema jedinstvenim kriterijima, ukupno njih 18, koji se izračunavaju na temelju rezultata poslovanja, odnosno financijskih izvješća tvrtki za proteklu godinu. Iz konkurencije se na samom početku isključuju javne i komunalne tvrtke te tvrtke koje su prethodnu godinu zaključile s gubitkom, a i tvrtke s manje od deset zaposlenika. Za sve tvrtke u konkurenciji izračunava se prosječni rang svih pokazatelja, a u uži izbor ulaze tvrtke s najboljim prosječnim rangom u svojoj kategoriji.

Vukovar-Plakete.JPGPriznanja dodijeljena tvrtkama; Izvor: HGK

Na početku svečane sjednice Gospodarskog vijeća ŽK Vukovar nazočnima se obratila predsjednica Županijske komore Vukovar te im izrazila dobrodošlicu i naglasila važnost prepoznavanja i priznavanja uspjeha u poslovanju. Ovakva priznanja ne samo da prepoznaju dosadašnje uspjehe već potiču i na održavanje kontinuiteta uspješnosti, a poticaj su i svima ostalima za dodatni trud i zalaganje.

Vukovar-Predsjednica ŽK Vukovar.JPGPredsjednica ŽK Vukovar Vinka Ivanković; Izvor: HGK

Zlatne plakete najuspješnijim tvrtkama u kategorijama malih, srednjih i velikih uručila je predsjednica Županijske komore Vukovar Vinka Ivanković.

U konkurenciji malih trgovačkih društava za 2017. godinu nominirane su tvrtke:

• Arator d.o.o. Lovas
  • Bodat d.o.o. Vinkovci
  • Iteks d.o.o. Ilok
  • Protein d.o.o. Bobota
  • Raspon d.o.o. Vinkovci
  • Volko d.o.o. Vukovar.

Zlatnu plaketu u kategoriji malih trgovačkih društava za 2017. godinu dobila je tvrtka ITEKS d.o.o. Ilok.

vukovar-Iteks Ilok d.o.o..jpg

Zoran kovčalija, Iteks Ilok d.o.o.; Vinka Ivanković, predsjednica ŽK Vukovar; Izvor: HGK

U kategoriji srednjih trgovačkih društava nominirane su tvrtke:

• Bovis d.o.o. Ivankovo
  • Filir d.o.o. Vukovar
  • Iločki podrumi d.d. Ilok
  • Slavonija - Bošković d.o.o. Vinkovci
  • Sokol d.o.o. Vinkovci
  • Vinkoprom d.o.o. Vinkovci.

U kategoriji srednjih trgovačkih društava za 2017. godinu zlatnu plaketu dobila je tvrtka Iločki podrumi d.d. Ilok.

vukovar-Iločki_podrumi_d.d..jpg

Robert Miljković, Iločki podrumi d.d., predsjednica ŽK Vukovar; Izvor: HGK; Snimio: .

U kategorije velikih trgovačkih društava nominirane su tvrtke:

• Boso d.o.o. Vinkovci
  • Dilj d.o.o. Vinkovci
  • Drvna industrija Spačva d.d. Vinkovci
  • Pekar d.o.o. Vinkovci
  • Same Deutz-Fahr Žetelice d.o.o. Županja.

Zlatnu plaketu za najbolje veliko trgovačko društvo u Vukovarsko-srijemskoj županiji tijekom 2017. godine dobila je tvrtka Spačva d.d. Vinkovci.

vukovar-Spačva_d.d._1.jpg

Spačva d.d., Josip Faletar, predsjednica ŽK Vukovar; Izvor: HGK; Snimio: .

Prema već ustaljenom običaju, uručena su i priznanja tvrtkama koje slave značajnije obljetnice kontinuiranog poslovanja. Tako je za 55 godina kontinuiranog rada priznanje dobila tvrtka Tehnostan d.o.o. Vukovar, a za 30 godina tvrtka Ivanšić projekt d.o.o. Gradište. Priznanja su dobile i tvrtke koje su u 2017. godini proslavile deset, 15, 20 i 25 godina kontinuiranog poslovanja.

Vukovar-Nagrađeni za dugogodišnji rad.jpgDobitnici priznanja za dugotrajno uspješno poslovanje; Izvor: HGK

Na kraju sjednice nazočnima se obratio i potpredsjednik Hrvatske gospodarske komore Josip Zaher koji im je prenio pozdrave predsjednika HGK Luke Burilovića i istaknuo važnost ovakvih događanja diljem RH.

vukovar_Zaher.jpg

; Izvor: ; Snimio: .