Izvor: HGK - ŽK Virovitica

Održan radni sastanak članica HGK iz područja računovodstvenih, knjigovodstvenih i revizijskih djelatnosti

Objavljeno: 09. 04. 2018. , Ažurirano: 16. 04. 2018.

U Županijskoj komori Virovitica 13. travnja održan je radni sastanak članica HGK iz područja računovodstvenih, knjigovodstvenih i revizijskih djelatnosti. Tema je sastanka bila izvješće s radne sjednice Udruženja računovođa HGK, održane 23. ožujka u Zagrebu.

Nakon rasprave doneseni su sljedeći zaključci:
- predlaže se da se edukacije o aktualnim propisima i temama održavaju u Županijskoj komori Virovitica jer je to najracionalnije za članice (nema putovanja u udaljena središta, niti cjelodnevnog izostanka s posla)
- valja uputiti dopis inspekcijama radi njihova transparentnijeg i unificiranog djelovanja na cijelom području Hrvatske i prema svim članicama
- predlaže se da inspekcije djeluju preventivno tako da upozore na uočene nedostatke s rokom njihova otklanjanja, a potom da sankcioniraju ako nedostaci nisu otklonjeni
- da inspekcije prema zakonskim propisima najave vrijeme dolaska i predmet nadzora.

Opširnije izvješće nalazi se u pratećim dokumentima.