Izvor: HGK
Autor: HGK

Održan seminar o pripremama za sastavljanje financijskih izvještaja za 2021. i porezne aktualnosti

Objavljeno: 09. 12. 2021. , Ažurirano: 09. 12. 2021.

U Poduzetničkom inkubatoru, 8. prosinca, je održan seminar o pripremama za sastavljanje financijskih izvještaja za 2021. godinu i o poreznim aktualnostima.

Seminar je održao dr. sc. Ivan Čevizović, ovlašteni porezni savjetnik s dugogodišnjim iskustvom u financijskom izvještavanju i porezima, te ugledni stručnjak za Međunarodne standarde financijskog izvještavanja (MSFI) i Hrvatske standarde financijskog izvještavanja (HSFI).

Čevizović je govorio o pripremama za sastavljanje financijskih izvještaja za 2021. godinu, izmjenama MSFI i HSFI u primjeni za 2021. godinu, zatim o izmjenama Pravilnika o strukturi i sadržaju godišnjih financijskih izvještaja, promjenama računovodstvenih politika, ispravci pogrešaka prethodnih razdoblja, izmjenama PDV-a od 1. srpnja 2021. godine, poreznom tretmanu online prodaje, PDV tretmanu transakcija s EU koji se odnose na kupnju i prodaju dobara i usluga iz drugih članica te o aktualnostima u porezu na dobit.

Seminar je održan na inicijativu članica Komore iz računovodstvene djelatnosti, odnosno Strukovne grupe računovođa ŽK Virovitica i Sekcije računovođa Udruženja obrtnika Virovitica pa su seminar zajednički organizirali HGK – ŽK Virovitica i Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije .

Na kraju seminara dr.sc. Čevizović je odgovarao na brojna pitanja sudionika koji su iskazali zadovoljstvo organizacijom održanog seminara.