ŽK Virovitica predstavila se slovenskom gospodarstvu i organizirala nastup osam svojih članica na 24. Zagorskomu gospodarskom zboru

Objavljeno: 08. 09. 2016. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Osam izlagača s područja Virovitičko-podravske županije (Agroservis proizvodnja Virovitica, Asel Slatina, Brana Virovitica, Dam Lozan, Mustač commerce Tvornica octa Virovitica, Organica Vita Čađavica, Poison city Otrovanec, Spider grupa Pitomača) izlagalo je svoje proizvode na 24. Zagorskomu gospodarskom zboru Krapina 2016., službeno otvorenom 8. rujna.

Ukupno, na sajmu je izlagalo 395 izlagača. Šibensko-kninska županija bila je županija-partner, a Slovenija zemlja-partner sajma.

U okviru sajma na Hrvatsko-slovenskoj gospodarskoj konferenciji sudjelovali su predstavnici ŽK Virovitica predvođeni direktorom ŽK Virovitica Milanom Vanđurom.

Zvonimir Savić, direktor Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize Hrvatske gospodarske komore i Bojan Ivac iz Gospodarske komore Slovenije, iznijeli su niz makroekonomskih pokazatelja o stanju i tendencijama kretanja gospodarstava. U nastavku konferencije bilo je riječi o korištenju sredstava EU za propulzivniji razvoj gospodarstva. Smiljana Knez, veleposlanica Republike Slovenije u Hrvatskoj, kao izuzetan primjer dobre prakse u korištenju sredstava EU istaknula je Panonski drvni centar kompetencija u Virovitici, s najsofisticiranijom opremom, gdje su poslovno surađivale u opremi i slovenske tvrtke, a čijem je otvorenju i osobno prisustvovala.

Među ostalim slovenskim gospodarstvenicima, virovitičko se izaslanstvo sastalo i s Jakobom Štunfom, opunomoćenim ministrom i gospodarstvenim savjetnikom veleposlanstva. Dogovorili su niz aktivnosti za intenzivno predstavljanje Slovenije na idućemu Viroexpu koji će se održati u veljači 2017. godine.