DUO PACK

Radionica u sklopu projekta DUO PACK – Prijenos iskustava mađarskih komora u dualnom obrazovanju

Objavljeno: 17. 11. 2017. , Ažurirano: 24. 11. 2017.

U sklopu projekta DUO PACK – Practical Approach to Concrete Knowledge u ponedjeljak, 27. studenoga, u 10 sati u ŽK Varaždin održat će se radionica Prijenos iskustava mađarskih komora u dualnom obrazovanju.

Na radionici će mađarske gospodarske komore iz županija Zala i Somogy navesti pozitivna iskustva, specifična znanja i ekspertizu povezanu s metodologijom u provedbi dualnoga strukovnog obrazovanja na hrvatske partnere s naglaskom na mogućnosti poboljšanja i boljeg korištenja praktičnog dijela nastave – učenja na radnome mjestu.

Radionica, kao jedna od aktivnosti projekta DUO PACK – Praktičan pristup stvarnom znanju sufinanciranom iz Interreg V-A programa prekogranične suradnje Mađarska – Hrvatska 2014. – 2020., pruža osnovu za jačanje gospodarske i prekogranične teritorijalne suradnje i komunikacije između obrazovnih institucija i ključnih sudionika projekta – komora, uz korištenje mogućnosti daljnjeg umrežavanja u području strukovnog obrazovanja.

HGK – ŽK Varaždin predstojeću će radionicu odražati u okviru Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju koji je pokrenut na inicijativu Europske komisije s ciljem da se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učini privlačnijima. Ovaj događaj, koji se pridružuje događanjima diljem Europe, poslužit će kao prilika za razmjenu primjera dobre prakse iz područja strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Više o Europskom tjednu vještina na: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261