delegacija Elbasana, Albanija

Delegacija albanske pokrajine Elbasan posjetila ŽK Varaždin

Objavljeno: 21. 11. 2018. , Ažurirano: 21. 11. 2018.

Delegacija albanske pokrajine Elbasan 15. studenoga susrela se s Dragutinom Gložinićem, predsjednikom Županijske komore Varaždin.

Delegaciju su, uz Stjepana Šafrana, počasnog konzula Albanije u RH, činili Bukurosh Stafa i Ymer Tola, predsjednik i potpredsjednik regionalnog vijeća pokrajine Elbasan, Blendi Gremi, voditeljica obrazovanja, kulture i socijalne politike te Edmond Popa, tajnik gospodarske komore Elbasan.

Elbasan je treća po veličini i jedna od najrazvijenijih pokrajina u Albaniji. Osobitost je ove pokrajine u raznolikosti resursa, kapaciteta i potencijala. U sklopu brojnih gospodarskih aktivnosti ističu industrijsku tradiciju, a osobito rudarstvo i prerađivačku industriju, i to metalnu, tekstilnu, prehrambenu i građevinarsku.

Na sastanku u ŽK Varaždin razgovaralo se o mogućoj budućoj suradnji dviju komora te povezivanju gospodarstava.