U novoj godini nova karta ronilačkih centara Splisko-dalmatinske županije

Objavljeno: 18. 12. 2019. , Ažurirano: 18. 12. 2019.

Sekcija Zajednice ronilačkog turizma HGK – Županijske komore Split održala je 17. prosinca u splitskoj Komori svoju treću sjednicu. Sjednicu je vodio predsjednik Sekcije Ivica Žižak, koji je izvijestio o novostima u ronilačkom turizmu na nacionalnoj razini.

Gosti su sjednice bili Frane Radelja uime Upravnog odjela za turizam i pomorstvo Splitsko-dalmatinske županije te Luka Kolovrat, glavni urednik web-portala Gorgonija.com. Radelja je nazočne informirao o koncesijama i koncesijskim odobrenjima u nadležnosti Splitsko-dalmatinske županije, dok je Kolovrat kao iskusni ronilac s dugogodišnjim iskustvom govorio o ronilačkim lokalitetima.

U novoj godini očekuje se nova, ažurirana i poboljšana verzija karte ronilačkih centara, koja je plod izvrsne suradnje Sekcije Zajednice ronilačkog turizma i Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije. Prvo je izdanje karte ronilačkih centara napravljeno prije nepune dvije godine za potrebe što bolje promocije ronilačkog turizma Splitsko-dalmatinske županije. Radno tijelo Sekcije u protekla je dva mjeseca radilo na ažuriranju karte, čije se izdanje očekuje u 2020. u još atraktivnijem ruhu. Materijal je to koji predstavlja ronilački turizam Splitsko-dalmatinske županije na svim većim nautičkim sajmovima te u većini predstavništava Hrvatske turističke zajednice, zračnim lukama Split i Bol te svim informacijskim punktovima županijskih turističkih zajednica.

Na sjednici se također razgovaralo o planovima za promociju turističkog ronjenja Splitsko-dalmatinske županije u nadolazećoj godini te o zakonskim izazovima koje ona donosi.