Slovačka vina predstavljena u Splitu

Objavljeno: 02. 12. 2019. , Ažurirano: 02. 12. 2019.

Predstavljanje i degustacija vrhunskih slovačkih vina održana je 27. studenoga u hotelu Park u Splitu.

Događaj je organiziralo Veleposlanstvo Slovačke Republike u Republici Hrvatskoj u suradnji s HGK – Županijskom komorom Split i počasnim konzulatom Slovačke Republike u Splitu kako bi se hotelske i trgovačke kuće upoznale sa širokim spektrom slovačkih vina, od pjenušaca do predikatnih i desertnih vina, čija je kvaliteta zadnjih godina prepoznata i nagrađena na najprestižnijim vinskim natjecanjima.

Izvanredni i opunomoćeni veleposlanik Slovačke Republike u RH Peter Susko izrazio je nadu da će i ovaj skup doprinijeti još boljoj gospodarskoj suradnji dviju prijateljskih država.

Budući da pod okriljem HGK – Županijske komore Split već godinama uspješno djeluje regionalno Udruženje Vino Dalmacije, tajnica Udruženja Danica Poparić-Majić iz ŽK Split je upoznala goste iz Slovačke s održavanjem Festivala Vino Dalmacije te ih pozvala da se u ožujku sljedeće godine i osobno uvjere u raznolikost i kvalitetu dalmatinskog i hrvatskog vina, temeljenog na autohtonim sortama vinove loze.

Poljoprivreda je u Slovačkoj jedna od glavnih industrijskih grana uz automobilsku, kemijsku i strojarsku industriju. Hrvatska je pak Slovacima tradicionalna, omiljena turistička destinaci­ja kojoj se generacijama vraćaju, stoga prostora za suradnju ima i to na više područja, moglo se čuti na predstavljanju.