Radionica Procedura zapošljavanja državljana trećih zemalja

Objavljeno: 12. 10. 2021. , Ažurirano: 25. 10. 2021.

Radionica o proceduri zapošljavanja državljana trećih zemalja održat će se u utorak, 26. listopada, u 10 sati, u HGK - Županijskoj komori Split, na nadresi Obala A. Trumbića 4

Radionicu organizira HGK – Županijska komora Split u suradnji sa Sektorom za imigraciju, državljanstvo i upravne poslove Policijske uprave Splitsko-dalmatinske u Splitu i Hrvatskim zavodom za zapošljavanje – Područnom službom Split.

Cilj je radionice detaljnije upoznati poslodavce s postupkom i procedurama zapošljavanja strane radne snage, odnosno odredbama Zakona o strancima, koji regulira uvjete ulaska, boravka i rada državljana trećih zemalja u RH, a stupio je na snagu 1. siječnja ove godine.

Edukacija o proceduri i procesu zapošljavanja strane radne snage namijenjena je svima koji imaju potrebu za zapošljavanjem strane radne snage, a upoznatost s procedurom jedan je od preduvjeta dobre pripremljenosti i osiguranja odgovarajuće radne snage za iduću turističku sezonu.

Sudjelovanje je besplatno za članice HGK, a broj polaznika je, zbog epidemioloških razloga, ograničen.

Prijave se vrše putem online obrasca u nastavku, a rok za prijave je ponedjeljak, 25. listopada, do 12 sati.