Predsjednik HGK Luka Burilović, veleposlanik Alonso Dezcallar i izaslanik za trgovinu i gospodarstvo veleposlanstva Pablo Cascon Salgado (s lijeva na desno na fotografiji)
Izvor: HGK

Predsjednik HGK primio veleposlanika Kraljevine Španjolske

Objavljeno: 19. 09. 2019. , Ažurirano: 19. 09. 2019.

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore Luka Burilović 19. je rujna primio veleposlanika Kraljevine Španjolske Alonsa Dezcallara u pratnji izaslanika za trgovinu i gospodarstvo veleposlanstva Pabla Cascona Salgada.

Veleposlanik Dezcallar istaknuo je da iako su Španjolska i Hrvatska u dobrim političkim odnosima te je robna razmjena svake godine sve veća, prostora za napredak ima te je izrazio želju za daljnjim intenziviranjem gospodarskih odnosa Španjolske i Hrvatske.

Niko Ivković, Silva S. Kobali, Mirjana Čagalj, Luka Burilović, Alonso Dezcallar i Pablo Cascon Salgado 860x484.jpg

Niko Ivković i Silva Stipić Kobali iz Sektora za međunarodne poslove i EU, potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj, predsjednik HGK Luka Burilović, veleposlanik Alonso Dezcallar i izaslanik za trgovinu i gospodarstvo Pablo Cascon Salgado (na fotografiji s lijeva na desno); Izvor: HGK.

Veleposlanik Dezcallar je zahvalio Hrvatskoj gospodarskoj komori na suradnju i potpori tijekom organizacije Hrvatsko-španjolskog gospodarskog foruma, koji se održava od 1. i 2. listopada u Zagrebu (1. listopada) i Rijeci (2. listopada).

Predsjednik Burilović je istaknuo da očekujemo pozitivne učinke Hrvatsko-španjolskog gospodarskog foruma te da HGK želi organizirati gospodarsku delegaciju u Španjolsku.

Luka Burilović i Alonso Dezcallar (3) 860x484.jpg

Predsjednik Hrvatske gospodarske komore i veleposlanik Kraljevine Španjolske; Izvor: HGK.

Hrvatska i Španjolska vide zajedničke interese u turizmu, energetici i sektoru prometa te postoji volja za daljnjim radom prema povećanjem suradnje.

Bilateralna robna razmjena u 2018. godini iznosila je 742 milijuna eura te svakako postoji prostor za značajnije povezivanje dvaju gospodarstava.