Posjet učenika hotelima Plaža u Dućama i Omišu

Posjeti tvrtku - upiši struku: Posjet učenika hotelima Plaža u Dućama i Omišu

Objavljeno: 07. 11. 2023. , Ažurirano: 08. 11. 2023.

Nataša Bušić i Sanja Baković iz HGK – Županijske komore Split organizirale su 6. studenoga 2023. godine posjet učenika osmih razreda Osnovne škole Žnjan – Pazdigrad hotelima Plaža u Dućama i u Omišu, kao zadnji od posjeta učenika sektorskim tvrtkama pod nazivom ''Posjeti tvrtku - upiši struku''.

duće11.jpg

Izvor: HGK

Posjet je organiziran u sklopu projekta Uspostava regionalnog centra kompetentnosti (RCK) u sektoru turizma i ugostiteljstva Split, u kojem je Županijska komora Split jedan od partnera.

Cilj je posjeta bio upoznavanje učenika sa svim segmentima rada u velikom hotelu, kako bi im se na licu mjesta približila zanimanja u turističko-ugostiteljskoj djelatnosti te ih se zainteresiralo za nastavak obrazovanja u ugostiteljskim i turističkim zanimanjima u sklopu RCK-a.

Vlasnik oba hotela, Andro Tomasović proveo je učenike cijelim objektom fokusirajući se na rad svakog pojedinog odjela unutar hotela. Učenicima su predstavljene i održive prakse hotela poput automatskog klima uređaja, automatskog rastvaranja zavjesa prilikom ulaska u sobu te raznih drugih pogodnosti za goste temeljenih na vlasnikovom dugogodišnjem iskustvu. Učenici su posebno bili oduševljeni prezentiranom knjigom utisaka, koja je u potpunosti ispunjena pozitivnim dojmovima gostiju hotela.

omiš4.jpg

Izvor: HGK

Učenici koji su sudjelovali u posjetu odabrani su temeljem ankete provedene od strane Jelene Poljak, knjižničarke Osnovne škole Žnjan – Pazdigrad, te planiraju nastaviti obrazovanje u turizmu i ugostiteljstvu u sklopu RCK Split koji je trenutno u izgradnji, a aktualni bi ga osmaši mogli pohađati već sljedeće školske godine.

Posjet je organiziran u sklopu projekta FIT Split, odnosno Uspostava regionalnog centra kompetentnosti (RCK) u sektoru turizma i ugostiteljstva Split, u kojem je Županijska komora Split jedan od partnera.

RCK-Split-logo-6.png