Osnovana Strukovna grupacija drvno-prerađivačke industrije ŽK Split

Objavljeno: 13. 12. 2019. , Ažurirano: 13. 12. 2019.

Mario Čerina, direktor Max Morisa d.o.o. iz Splita, i Pero Zlatar, direktor Zlatar Co. d.o.o. iz Povlja, izabrani su 12. prosinca za predsjednika i zamjenika predsjednika novoosnovane Strukovne grupacije drvno-prerađivačke industrije HGK – Županijske komore Split.

Poslovna tajnica Grupacije je Danica Poparić-Majić, voditeljica Odsjeka za poljoprivredu, prehrambenu industriju i šumarstvo ŽK Split.

Strukovna grupacija je osnovana na zahtjev članica HGK s područja Splitsko-dalmatinske županije iz djelatnosti prerade drva, proizvoda od drva i pluta, proizvodnje proizvoda od slame i proizvodnje namještaja. Cilj udruživanja je kvalitetnije rješavanje pitanja od zajedničkog interesa te općenito unapređenje poslovanja i razvoj cjelokupne djelatnosti.

Nakon uvodne prezentacije o uslugama i aktivnostima HGK, poseban interes nazočne članice su iskazale za bespovratnim sredstvima za uvođenje znakova kvalitete HGK putem natječaja Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva, a koji je otvoren do 20. lipnja 2020.

Prioritetne aktivnosti nove grupacije Županijske komore Split u sljedećoj godini bit će intenziviranje suradnje s nacionalnim Udruženjem drvno-prerađivačke industrije, kolektivni nastupi na domaćim i inozemnim sajmovima u organizaciji HGK, jača medijska promocija domaćih prerađivača drva i proizvođača namještaja te podrška programu dualnog modela obrazovanja, koji se provodi u suradnji sa županijskim strukovnim školama kako bi se što učinkovitije prebrodili problemi nedostatka radne snage.