Obilježavanje početka AI-NURECC Plus projekta

Objavljeno: 30. 06. 2021. , Ažurirano: 30. 06. 2021.

Predsjednik Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora Joze Tomaš, ujedno i predsjednik Županijske komore Split, sudjelovat će na virtualnom obilježavanju početka rada Mreže jadransko-jonskih sveučilišta, regija, komora i gradova PLUS (AI-NURECC PLUS inicijative), koje će se održati u petak, 2. srpnja, u 10 sati.

Koordinator projekta je Konferencija perifernih pomorskih regija Europe (CPMR), a partneri su Jadransko-jonske euroregije, Forum jadransko-jonskih gospodarskih komora, Forum jadransko-jonskih gradova te Forum sveučilišta UniAdrion.

AI-NURECC PLUS je nastavak AI-NURECC inicijative te će kapitalizirati rezultate ostvarene tijekom dvije godine provedbe inicijalnog pilot-projekta s ciljem jačanja regionalnih i lokalnih tijela kroz prihvaćanje i usvajanje glavnih ciljeva te mogućnosti koje pruža Strategija EU za jadransku i jonsku regiju (EUSAIR), a promovirajući učinkoviti pristup uključenosti i odozdo prema gore ("bottom-up").

AI-NURECC PLUS će se fokusirati na sljedeća područja: održivi turizam, kulturne i kreativne industrije te kružno gospodarstvo. Na predstojećem događaju će biti riječi o izazovima u samom projektu, kao i prioritetima ove produktivne suradnje na više razina kojoj će, između ostalog, cilj biti i podrška post-pandemijskom oporavku.