Konferencija Sigurnost povijesnih gradova u Solinu

Objavljeno: 18. 10. 2019. , Ažurirano: 18. 10. 2019.

Treća međunarodna konferencija Sigurnost povijesnih gradova – Partnerstvo za sigurniju svakodnevicu održat će se 7.i 8. studenoga u Solinu, u hotelu Salona Palace.

''HGK – Županijska komora Split pruža potporu ovoj konferenciji koja na specifičan način povezuje turizam, povijest i sigurnost. Sigurnost je preduvjet, prednost i prepoznatljiva odlika hrvatskoga turističkog proizvoda te je iznimno važno da tako ostane'', poručuje prilikom predstojeće konferencije predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš.

Naime, uz sve dobro koje turizam donosi destinacijama u kojima se događa on nosi i brojne rizike, kako za lokalnu zajednicu i turiste te njihov osjećaj sigurnosti tako i za očuvanje vrijednog povijesnog naslijeđa. Takvi rizici zahtijevaju odgovore - kako zaštiti ljude i imovinu, očuvati baštinu te omogućiti održivi razvoj zajednice u uvjetima turističke eksploatacije u povijesnim gradovima.

Ova tematska konferencija pravo je mjesto za razmjenu iskustva, znanja i vještina o sigurnosti na interdisciplinarnoj osnovi. Okupit će stručnjake različitih profila, kako bi se upravo kroz funkcionalno partnerstvo našla rješenja za sigurniju svakodnevnicu, kvalitetno življenje te suživot suvremenog i naslijeđenog.

Konferencija je namijenjena predstavnicima povijesnih gradova i općina, stručnjacima sigurnosti, znanstvenicima s različitih područja (povijesti, arheologije, forenzike, marketinga i dr.), arhitektima, turističkim djelatnicima, sudionicima u prometu te svima zainteresiranima za temu.

Konferencija je u organizaciji Hrvatske udruge povijesnih gradova i Regionalnog kluba IPA splitsko-dalmatinska te Sveučilišnog odjela za forenzičke znanosti i Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije, a održat će se uz pokroviteljstvo Splitsko-dalmatinske županije, Općine Klis, Grada Solina i Splita, kao i potporu HGK – ŽK Split.

ŽK Split poziva svoje članice zainteresirane za ovu važnu temu od gospodarskog ali i općeg društvenog značaja da se prijave i sudjeluju na konferenciji. Više informacija te sve povezano sa sudjelovanjem dostupno je ovdje.