Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Split objavljuje JAVNI POZIV za ulazak u Poduzetnički inkubator HGK – Županijske komore Split za poduzetnice početnice

HGK je jedan od sudionika provedbe nacionalne Strategije razvoja poduzetništva žena 2014. – 2020. i pripadajućeg Akcijskog plana koji, među ostalim aktivnostima, predviđaju osnivanje poduzetničkih inkubatora za potrebe poduzetništva žena.

Također, Razvojna strategija Splitsko-dalmatinske županije među razvojnim potrebama navodi ''izgradnju i razvoj poduzetničke infrastrukture osnivanjem poduzetničkih centara i poduzetničkih inkubatora na području županije te njihovo institucionalno jačanje''.

U skladu s navedenim te radi davanja doprinosa razvoju poduzetništva žena u županiji, u HGK – Županijskoj komori Split je 2015. godine pokrenut Poduzetnički inkubator za poduzetnice početnice.

Predmet Javnog poziva je davanje na korištenje opremljenih uredskih prostora u ŽK Split poduzetnicama početnicama.

Uvjeti za ulazak u Poduzetnički inkubator koji poduzetnice početnice moraju ispunjavati su:

• da imaju trgovačko društvo osnovano tijekom 2017. ili 2018. godine, ili će po ulasku u Inkubator osnovati trgovačko društvo
  • da imaju 100% vlasničkog udjela ili većinski udio u trgovačkom društvu te su u njemu zaposlene
  • da im je sjedište tvrtke na području Splitsko-dalmatinske županije

Prioritet za ulazak u Poduzetnički inkubator imat će podnositeljice koje:

• obavljaju djelatnosti u skladu s razvojnim potrebama iz Razvojne strategije Županije
  • obavljaju djelatnost koja nije, ili je slabo zastupljena na području Županije
  • obavljaju djelatnost koja olakšava poslovanje ženama poduzetnicama
  • razvijaju novi proizvod/uslugu

Poduzetnički inkubator omogućuje vrijeme inkubacije tvrtki na tri godine.

Na raspolaganju su dva poslovna prostora namijenjena uredskom poslovanju u zgradi HGK – Županijske komore Split, na adresi Obala Ante Trumbića 4, na petom katu, i to:

Ured br. 1 površine 32 m²

Ured br. 4 površine 9,5 m²

Cijena najma uredskih prostora po četvornome metru, s uračunatim režijama, iznosi 60,00 kuna, a postotak plaćanja po godinama inkubacije je sljedeći: prve godine oslobođeno plaćanja (0%), druge godine 50%, treće godine 100%.

Godina

Cijena / m² / mjesečno

(uključene režije)

1. godina

0,00 kn

2. godina

30,00 kn

3. godina

60,00 kn

Ostale povlastice za poduzetnice u Poduzetničkom inkubatoru ŽK Split su:

• besplatno korištenje sala za sastanke s pripadajućom opremom
  • besplatno korištenje širokopojasnog brzog bežičnog interneta za osnovno uredsko poslovanje
  • savjetodavna i organizacijska pomoć uz mentorstvo HGK i splitskog ogranka Hrvatske udruge poslovnih žena Krug
  • predstavljanje korisnica na webu HGK
  • mogućnost korištenja usluga tajništva, fotokopirnog aparata, printera, faksa

Podnositeljice zahtjeva dužne su dostaviti:

• popunjeni obrazac Zahtjeva
  • *dokaz o registraciji (izvod iz registra Trgovačkog suda), ne stariji od 30 dana
  • kratki poslovni plan tvrtke

*za već registrirane

Obrazac Zahtjeva može se podići u HGK – Županijskoj komori Split, Obala A. Trumbića 4, 21000 Split ili ovdje.

Zahtjevi se primaju do popune navedenih ureda.

Zahtjevi se dostavljaju u zatvorenoj omotnici na adresu: HGK – Županijska komora Split, Obala Ante Trumbića 4, 21000 Split, s naznakom: ''Javni poziv – Poduzetnički inkubator za poduzetnice početnice''.

Dodatne informacije mogu se dobiti u HGK – Županijskoj komori Split na tel.: 321-123 i 321-124 ili na e-mail: sprkic@hgk.hr.

Split, 5. travnja 2018.