Barbara Stipanović, voditeljica Programa iz Innovation Norwaya, te Ivan Škarić iz HGK održali su predstavljanje programa
Izvor: HGK

Program Business Development and Innovation Croatia predstavljen u ŽK Slavonski Brod

Objavljeno: 08. 10. 2020. , Ažurirano: 08. 10. 2020.

U organizaciji Innovation Norwaya i Hrvatske gospodarske komore, u HGK – Županijskoj komori Slavonski Brod održan je Infodan poslovnog programa Business Development and Innovation Croatia. Infodan je organiziran nakon online konferencije za poslovni program Business Development and Innovation Croatia radi pružanja dodatnih praktičnih informacija i odgovora gospodarstvenicima o natječaju Programa, postupku, obrascima i pratećim dokumentima prijave za bespovratna sredstva za projekte iz područja inovacija zelene industrije i plavog rasta (Green Industry Innovation i Blue Growth), koja su glavni fokus Programa. Poslovni program financiran je iz norveške darovnice i dio je financijskih mehanizama Europskog gospodarskog prostora i Norveške darovnice (EEA and Norway Grants) za razdoblje 2014. – 2021.

IMG_6150 (3).jpg
Infodan poslovnog programa Business Development and Innovation Croatia u ŽK Slavonski Brod; Izvor: HGK.

Na natječaj se mogu prijaviti male i srednje te velike tvrtke koje nemaju više od 25 posto državnog vlasništva. Projekti trebaju zadovoljiti sljedeće uvjete razvoja: biti inovativne tehnologije/rješenja/proizvodi/usluge (novo na tržištu) i/ili uključivati primjenu inovativnih tehnologija/rješenja/proizvoda unutar tvrtke (novo za tvrtku). Program su predstavili Barbara Stipanović, voditeljica Programa iz Innovation Norwaya, te Ivan Škarić iz HGK. Na predstavljanju su sudjelovali poduzetnici iz Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije.

Dodatne informacije o Programu, upute za prijave poduzetnika na natječaj i prijavni obrasci nalaze se na mrežnoj stranici projekata: www.innovasjonnorge.no/Croatiainnovation, dok je službeni kontakt za sve upite putem e-maila: CRO.innovation@innovationnorway.no