Sudionici seminara u ŽK Sl.Brodu
Izvor: HGK

Održan seminar Pojednostavljeni carinski postupci i koncept Ovlaštenog gospodarskog subjekta (AEO)

Objavljeno: 06. 10. 2021. , Ažurirano: 06. 10. 2021.

U Županijskoj komori Slavonski Brod, 5. listopada održan je seminar Pojednostavljeni carinski postupci i koncept Ovlaštenog gospodarskog subjekta (AEO).

Predavačice na seminaru su bile Mihaela Kleković, voditeljica službe u Sektoru za carinski sustav, i Maja Posavec Roić, upravni savjetnik u Sektoru za carinski sustav, obje iz Carinske uprave Ministarstva financija RH.

Sudionicima seminara su približile mogućnosti koje pruža novi Carinski zakonik Unije u korištenju pojednostavnjenih carinskih postupaka i kako do njih doći kako bi se pronašao najbolji način za svakog gospodarstvenika koji ispunjava propisane uvjete i koji smatraju da im primjena nekog od pojednostavnjenih postupaka može olakšati i ubrzati poslovanje s carinom.

Organizatori seminara bili su CroatiaPRO odbor pri Hrvatskoj gospodarskoj komori, odnosno njen Odjel za promet te Županijska komora Slavonski Brod, i Carinska Uprava Ministarstva financija RH.