Radionica o javnoj nabavi u Sisku
Izvor: HGK

U Sisku održana radionica o javnoj nabavi

Objavljeno: 17. 09. 2020. , Ažurirano: 17. 09. 2020.

HGK – Županijska komora Sisak u suradnji s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja organizirala je jednodnevnu radionicu Aktualna praksa Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave po fazama postupaka javne nabave; Nabava projektantskih usluga, nadzora i radova; Sklapanje, izvršenje i izmjene ugovora o javnoj nabavi 16. rujna u Hotelu Panonija u Sisku.

Radionicu su na interaktivan način s razradom praktičnih primjera vodili Renata Tomljenović i Davor Mikac, predstavnici Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja. Prisustvovala su 33 predstavnika gospodarskih subjekata i institucija s područja Sisačko-moslavačke županije.

Javna nabava 16092020_1.jpg
Davor Mikac i Renata Tomljenović, predstavnici Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja RH; Izvor: HGK

Cilj je radionice bio upoznati polaznike sa zakonodavnim okvirom u području javne nabave kako bi se olakšala praktična primjena odredbi Zakona o javnoj nabavi te omogućila razmjena iskustava i kvalitetan dijalog s predstavnicima Ministarstva.

U prvom dijelu radionice sudionike su upoznali s primjerima iz prakse Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave vezano uz najčešće propuste naručitelja i ponuditelja u postupcima javne nabave. U drugom dijelu radionice bilo je riječi o nabavi projektantskih usluga, nadzora i radova, pravnoj zaštiti u sustavu javne nabave te sklapanju, izvršenju i izmjenama ugovora o javnoj nabavi.

Radionica je održana temeljem Sporazuma o suradnji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja i dio je programa redovitog usavršavanja u području sustava javne nabave.