HGK

Regionalna konferencija 'Samodostatnost u hrani za održivu budućnost'

Objavljeno: 17. 04. 2023. , Ažurirano: 28. 04. 2023.

HGK Županijska komora Sisak i HGK Županijska komora Otočac pozivaju vas na konferenciju "Samodostatnost u hrani za održivu budućnost", koja će se održati u Sisku 3. svibnja s početkom u 10 sati u Hotelu Panonija, na adresi Ul. Ivana Kukuljevića Sakcinskog 21.

Cilj konferencije je razmjenom znanja i primjera dobre prakse ukazati na važnost samodostatnosti u proizvodnji hrane te potaknuti suradnju između poljoprivrednih proizvođača, prehrambene industrije i lokalne i regionalne uprave.

Renomirani stručnjaci iz gospodarstva, akademske zajednice i institucija u svojim izlaganjima govorit će o važnosti lokalne samodostatnosti u proizvodnji hrane. Raspravljat će se i o trenutnim izazovima s kojima se suočava sektor proizvodnje i prerade hrane, kao i o nužnosti sve veće primjene funkcionalne hrane u svrhu očuvanja zdravlja ljudi. Jedan od ključnih alata za postizanje ovih ciljeva je digitalizacija, koja će omogućiti podizanje konkurentnosti domaće poljoprivrede i prehrambene industrije ali i razvoj ruralnih krajeva.

Detalje o održavanju konferencije možete pronaći u Programu Konferencije.

Sudjelovanje na Konferenciji je besplatno, a možete se prijaviti ispunjavanjem prijavnog obrasca u nastavku teksta najkasnije do 2. svibnja 2023. Za dodatne informacije slobodno nas kontaktirajte putem e-maila hgksk@hgk.hr.

Vjerujemo da ćete prepoznati važnost tema i pridružiti nam se u razgovoru o budućnosti hrane na našoj konferenciji.