Donacija građevinskog materijala iz BiH u Sisku
Izvor: HGK

Poduzetnici iz BiH ponovo donirali građevinski materijal za Banovinu

Objavljeno: 25. 03. 2021. , Ažurirano: 26. 03. 2021.

Primopredaju donacije od 120 tona građevinskog materijala, koju su poduzetnici iz Županije Posavske iz BiH donirali za stradale u potresu na Banovini, danas je u Sisku organizirala HGK – Županijska komora Sisak u suradnji s Gospodarskom komorom Županije Posavske.

Riječ je o pet šlepera građevinskog materijala (cementa, termo blok opeke i crijepa), koji će biti raspodijeljeni stradalnicima na području Siska, Petrinje i Donjih Kukuruzara.

Predsjednik HGK ŽK Sisak Tihomir Babić istaknuo je kako je ovo drugi dio donacije gospodarstvenika iz BiH. "Prije dva tjedna u Petrinju je stigao prvi konvoj od osam šlepera građevinskog materijala. U korisnike ove donacije uključeni su Donji Kukuruzari u koje je, tijekom i nakon Domovinskog rata, doseljen veći broj Hrvata upravo iz Bosanske Posavine. Ovo je samo jedna od akcija pomoći Komore, koja je već na više načina pomogla stradalom stanovništvu, uz ostalo i kroz financijsku pomoć Sisačko-moslavačkoj županiji, gradovima Sisku, Petrinji i Glini te pri izgradnji kontejnerskog naselja u Petrinji", kazao je Babić prilikom dočeka humanitarnog konvoja u Sisku.

donacija1 1271x550.jpg
Primopredaja donacije građevinskog materijala iz BiH u Sisku; Izvor: HGK.

Ministar gospodarstva, rada i prostornog uređenja Županije Posavske Dragutin Živković je izrazio zadovoljstvo radi pomoći stradalom području. "U ovu su se akciju uključili članovi Udruge poduzetnika iz tri županijske općine, Orašje, Odžak i Domaljevac Šamac, uz logističku potporu Gospodarske komore Županije Posavske i županijskog Ministarstva gospodarstva, rada i prostornog uređenja", poručio je Živković te najavio nastavak pomoći, a ujedno je stanovnicima stradalog područja čestitao predstojeće uskršnje blagdane. Dužnosnicima je predao dokumente o donacijama.

Uime korisnika ove vrijedne donacije zahvalio je i sisački dogradonačelnik, ujedno i načelnik Gradskog stožera civilne zaštite Marko Krička. "Svaka je pomoć dobrodošla, a ova će, kao i sve dosadašnje, biti transparentno iskorištena. Stožer vodi strogu evidenciju o raspodjeli pomoći, pa će donatori moći dobiti i konkretne podatke s imenom i prezimenom svakog korisnika donacije", zaključio je Krička te zahvalio Županijskoj komori Sisak na organizaciji i dopremi humanitarne pomoći.

Nakon dolaska i primopredaje u Sisku, materijal će biti raspoređen u Sisak, Petrinju i Donje Kukuruzare.