Hrvatski gospodarstvenici na sajmu AGRA
Izvor: HGK

Hrvatski gospodarstvenici sedmu godinu na sajmu Agra u Gornjoj Radgoni

Objavljeno: 26. 08. 2021. , Ažurirano: 06. 09. 2021.

HGK Županijska komora Sisak sedmu je godinu zaredom organizirala zajedničko sudjelovanje hrvatskih gospodarstvenika na 59. Međunarodnomu poljoprivredno-prehrambenom sajmu Agra, održanome od 21. do 26. kolovoza, u Gornjoj Radgoni u Sloveniji.

Na ovogodišnjem sajmu predstavilo se 1100 izlagača iz 29 zemalja. U organizaciji Županijske komore Sisak na 240 četvornih metara unutarnjeg i vanjskog izložbenog prostora predstavili su se Osatina grupa d.o.o. Semeljci, Mega metal d.o.o. Kotoriba, Arosa Grande d.o.o. Zagreb, HIMD d.o.o. Zagreb, Čalopek strojarstvo d.o.o. Pušćine i obrt Arko iz Samobora. Samostalno je izlagalo još 11 tvrtki i obrta iz Hrvatske.

Na međunarodnom ocjenjivanju kvalitete mesa i mesnih proizvoda, Mesna industrija Natura d.o.o. koja posluje u okviru Osatina grupe osvojila je srebrnu medalju za domaću kobasicu. Na ocjenjivanju je sudjelovalo 46 proizvođača iz Hrvatske, Slovenije i Austrije s ukupno 432 proizvoda.

AGRA 2021_2.jpg
HGK je organizirala predstavljanje hrvatskih gospodarstvenika na sajmu; Izvor: HGK

Agra je najveće i najvažnije događanje takve vrste u Sloveniji. Na ovogodišnjem sajmu predstavljene su inovacije i digitalizacija u poljoprivrednoj proizvodnji, ekološka poljoprivreda i sigurnost hrane.

Zemlja partner ove je godine bila Republika Francuska.