Članovi Strukovne grupacije uljara i maslinara
Izvor: ŽK Šibenik

Pripreme za X Manifestaciju Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji

Objavljeno: 13. 10. 2020. , Ažurirano: 13. 10. 2020.

U ponedjeljak, 12. listopada, u Županijskoj komori Šibenik održan je sastanak Strukovne grupacije uljara i maslinara HGK – Županijske komore Šibenik.

Viši stručni suradnik Davor Antica pozdravio je prisutne te istaknuo dobru suradnju sa uljarima i maslinarima Šibensko-kninske županije.

Predsjednik Strukovne grupacije Tomislav Duvnjak izvijestio je prisutne da su maslinari koji imaju pakovinu pristali na organizirano sudjelovanje u promociji ulja na manifestaciji New York International Olive Oil Competition. "Nakon posjeta uljari Sveti Ivan u vodicama, župan Goran Pauk obećao je subvenciju od 50% za sve pakovine iz naše županije koje će ići na međunarodne manifestacije te će svakako obavijestiti župane iz Dalmacije da podrže inicijativu i u ostalim dalmatinskim županijama za uljare koji će na inozemne manifestacije slati svoja ulja", rekao je Duvnjak.

"Priprema i organizacija X. manifestacije Dani mladog maslinovog ulja u Dalmaciji ide po planu, plakati i prijavnice su poslani svim zainteresiranim uljarama", izvijestio je tajnik Udruge Dalmatinskih uljara Damir Buntić.

Zamjenik predsjednika Strukovne grupacije Blaž Jurin kao iskusni maslinar i direktor PZ Primošten Burni iskazao je zadovoljstvo i dao podršku na sve ideje koje su iznjedrili sastanci strukovne grupacije te istaknuo da Šibensko-kninska županija treba iskoristiti sve svoje potencijale kod predstavljanja i proizvodnje, a posebno brendiranja maslinovog ulja.

Na sastanku je dogovoreno da se zajednički sastanak ŽK Zadar, ŽK Šibenik, ŽK Split i ŽK Dubrovnik organizira što prije kako bi županijske komore iz Dalmacije dale svoj obol u zajedničkom nastupu svih maslinara Dalmacije na Međunarodnim manifestacijama.