Danijel Mileta, Želimir Kramarić, Tomislav Vrdoljak, Robert Šupe, Ivica Barišić, Goran Zrilić, Boris Miškić, Ivan Soža
Izvor: Šibensko-kninska županija
Autor: Šibensko-kninska županija

Najuspješnijim tvrtkama Šibensko-kninske županije u 2015. dodijeljeno priznanje Zlatna plaketa

Objavljeno: 10. 10. 2016. , Ažurirano: 25. 11. 2016.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća Županijske komore Šibenik, održanoj 18. listopada u hotelu Ivan u kompleksu Solaris, najuspješniji su poduzetnici županije dobili Zlatne plakete za 2015. godinu

Prigodnim riječima, prisutnima na svečanoj sjednici, obratili su se Želimir Kramarić, potpredsjednik HGK, Tomislav Vrdoljak zamjenik župana, i Ivan Soža predsjednik Županijske komore Šibenik.

Tvrtka Marinetek NCP d. o. o. iz Šibenika najusješnija je u kategoriji malih. Bavi se proizvodnjom i prodajom opreme za marine. Ovlašteni je zastupnik za proizvodnju i prodaju opreme za marine branda Marinetek. U svojoj ponudi imaju širok asortiman pontona, od lakih drvenih do teških valobrana, te bogat izbor standardne i sigurnosne opreme za pontone i marine. Svoje proizvode plasiraju na domaće i strano tržište. Zlatnu plaketu direktoru Borisu Miškiću uručio je predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža.

Ivan Soža uručuje priznanje Borisu Miškiću.jpg

Predsjednik Ivan Soža uručuje priznanje direktoru Marineteka d. o. o. Borisu Miškiću; Izvor: Šibensko-kninska županija.

U kategoriji srednjih tvrtki, Zlatnu plaketu je dobila tvrtka Knauf d. o. o. Kosovo, Knin. Knauf d. o. o. Knin dio je međunarodne grupacije Knauf, svjetskog lidera u proizvodnji sustava suhe gradnje, žbuka i izolacija. Direktoru Knaufa Robertu Šupi Zlatnu plaketu je uručio zamjenik šibensko-kninskog župana Tomislav Vrdoljak.

Tomislav Vrdoljak uručuje priznanje Robertu Šupi.jpg

Zamjenik Šibensko-kninskog župana Tomislav Vrdoljak uručuje priznanje direktoru Knaufa d. o. o. Robertu Šupi; Izvor: Šibensko-kninska županija.

Najuspješnije trgovačko društvo u kategoriji velikih tvrtki jest Solaris d. d. iz Šibenika. U sklopu Solaris Resorta nalazi se pet hotela, kamp, marina te vile Kornati i Vile Dalmatian Stars. Solaris je poznat i po Dalmatinskom etno selu koje se nalazi u središtu Solaris Resorta. Osim animacijskih programa, Solaris ima i sportski centar s terenima za najrazličitije sportove te Welness&Spa Mediterranean Garden i Aqua Park. Prošle godine rekonstruiran je hotel Jure. Solaris je u 2015. ostvario 815 tisuća noćenja i broj zaposlenih se popeo na 1062. Predsjedniku Uprave Solarisa Goranu Zriliću plaketu je uručio potpredsjednik HGK Želimir Kramarić.

Želimir Kramarić uručuje priznanje Goranu Zriliću.jpg

Potpredsjednik HGK Želimir Kramarić uručuje priznanje direktoru Solarisa d. d. Goranu Zriliću; Izvor: Šibensko-kninska županija.

Zahvalnicu za desetogodišnje obavljanje dužnosti u Gospodarskom vijeću ŽK Šibenik, članu vijeća Ivici Barišiću direktoru Girk Kaluna d. d.,  uručio je predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža.Ivan Soža uručuje zahvalnicu Ivici Barišiću.jpg

Predsjednik ŽK Šibenik uručuje zahvalnicu članu Gospodarskog vijeća Ivici Barišću, direktoru Girk Kaluna d. d.; Izvor: Šibensko-kninska županija.

Na Svečanoj su sjednici, uz predstavnike nagrađenih tvrtki, bili članovi Gospodarskog vijeća ŽK Šibenik, predstavnici Županije i gradova, lokalne uprave i samouprave, gospodarstvenici te predstavnici medija.