Webinar: Prilika za suradnju sa kanadskim tržištem

Objavljeno: 16. 02. 2021. , Ažurirano: 24. 02. 2021.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Rijeka, u suradnji sa Veleposlanstvom Kanade u Republici Hrvatskoj i Carinskom Upravom Ministarstva financija Republike Hrvatske organizira besplatan webinar o mogućnostima suradnje s kanadskim tržištem, koji će se održati u četvrtak, 25. veljače, u 13 sati, putem platforme Zoom.

Cilj webinara je predstaviti tvrtkama mogućnosti i procedure za suradnju sa kanadskim tržištem, koju su rezultat primjene Sveobuhvatnog trgovinskog i ekonomskog sporazuma između EU i Kanade (CETA - The Comprehensive and Economic Trade Agreement). Cilj sporazuma je poboljšanje slobodne trgovine i životnog standarda na oba tržišta. Najvažnije odrednice CETA sporazuma za hrvatsko tržište su ukidanje carina za gotovo sve proizvode i pristup kanadskome tržištu javne nabave.

Webinar će otvoriti v.d. predsjednika HGK – Županijske komore Rijeka Heri Bezić i Veleposlanik Kanade u RH Alan Bowman, nakon čega slijede prezentacije Synthie Dodig, savjetnice za trgovinu pri Veleposlanstvu Kanade, i Lane Kocet, više stručne savjetnice u Odjelu za podrijetlo robe Sektora za carinski sustav Carinske uprave Republike Hrvatske.

Za webinar se ne plaća naknada za sudjelovanje. Prijaviti se možete putem obrasca u nastavku najkasnije do četvrtka, 25. veljače, u 11:00 sati.

Nakon što zaprimimo vašu prijavu, na vašu će e-adresu stići potvrda o prijavi, a dan prije održavanja dostavit ćemo Vam poveznicu za webinar.

Radni jezik webinara je hrvatski. Predviđeno trajanje je do 60 minuta.