Sudionici seminara
Izvor: HGK
Autor: HGK

Objavljeno: 06. 03. 2019. , Ažurirano: 06. 03. 2019.

Hrvatska gospodarska komora, u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika, u srijedu, 27. veljače, organizirala je besplatni seminar Prijava poreza na dobit za 2018. godinu i ostale aktualnosti u poreznim propisima u 2019. godini.

Prijava poreza na dobit za 2018. godinu

Predavanje o prijavi poreza na dobit za 2018. godinu obuhvatilo je teme:

• rokova i načina podnošenja prijave PD-a, porezne stope, izmjene PD obrasca, razlike između računovodstvene i porezne bilance, povećanja dobiti i smanjenja gubitka, amortizacije, kamate na zajmove i između povezanih osoba, vrijednosnih usklađivanja, troškova rezervacija, otpisa potraživanja, državne potpore, isplate predujmova, autentičnih i neautentičnih aranžmana, prihoda od dividendi te udjela u dobitku i slično.

Ostale aktualnosti u poreznim propisima u 2019. godini

U sklopu ostalih aktualnosti u poreznim propisima u 2019. godini sudionici su upoznati s novostima o porezu na dobit, porezu na dodanu vrijednost i porezu na dohodak.

Predavači su bili ovlašteni porezni savjetnici Damir Brajković i Dean Cimera.

20190227_094821 RIJEKA.jpg

Damir Brajković i Dean Cimera, Hrvatska komora poreznih savjetnika; Izvor: HGK; Snimio: HGK

Prezentacije sa seminara možete preuzeti u pratećim dokumentima.