Izvor: HGK

Dodijeljene plakete "Zlatna kuna" najboljim tvtkama na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća ŽK Rijeka

Objavljeno: 10. 12. 2020. , Ažurirano: 07. 10. 2021.

Svečana sjednica Gospodarskog vijeća ŽK Rijeka na kojoj su dodjeljene plakete "Zlatna kuna" za najbolju malu, srednju i veliku tvrtku u 2019. godini s područja Primorsko-goranske županije održana je 9. prosinca.

Zbog pridržavanja epidemioloških mjera, sjednica je održana u tzv. hibridnom formatu – fizički i putem online platforme, tako da su dobitnici priznanja bili u ŽK Rijeka, a članovi Gospodarskog vijeća dodjelu su pratili putem online platforme.

Uvodno se prisutnima obratio v. d. predsjednika HGK – ŽK Rijeka prof. dr. sc. Heri Bezić, koji je istaknuo kako se Zlatna kuna od 1993. dodjeljuje za uspješnost u poslovanju i doprinos hrvatskome gospodarstvu u cjelini. Lista nominacija temelji se na izračunu utvrđenih pokazatelja.

"Ova 2020. godina nažalost obilježena je pandemijom koronavirusa i velikim problemima za naše gospodarstvo. Hrvatska gospodarska komora od početka pandemije bila je aktivno uključena u izradu mjera za ublažavanje krize, a isto kao i na proljeće, HGK je donio Odluku o privremenom ukidanju obaveznog plaćanja članarine za najugroženije djelatnosti", naglasio je Bezić.

Istaknuo je i projekt Digitalna komora – komunikacijska platforma za poslovne subjekte, javnu upravu i građane – kojom je HGK kroz osam novih e-usluga provela digitalizaciju javnih servisa i internih poslovnih procesa za potporu rada s članicama. Hrvatska gospodarska komora u svojoj strategiji razvoja prioritete, između ostaloga, usmjerava na internacionalizaciju i digitalizaciju poslovanja i uspostavu sustava dualnog obrazovanja. "Neophodno je da svi skupa bolje surađujemo i unapređujemo lokalno, regionalno i nacionalno gospodarstvo", istaknuo je Bezić.

Plaketu "Zlatna kuna" kao najbolja mala tvrtka u PGŽ za 2019. godinu dobila je tvrtka Sekundar usluge d.o.o. iz Jurdana. Sekundar usluge d.o.o. je trgovačko društvo registrirano za sakupljanje, reciklažu, skladištenje i trgovinu sekundarnih sirovina i neopasnog otpada.

U kategoriji srednje tvrtke plaketu "Zlatna kuna" dobila je tvrtka Jadranska vrata d.d. iz  Rijeke. Tvrtka je osnovana 2001. godine kao tvrtka kći Luke Rijeka d.d., a 2011. godine u vlasničku joj strukturu, kao strateški partner ulazi International Container Terminal Services Inc. (ICTSI). Tvrtka Jadranska vrata d.d. aktivni je član Udruženja luka HGK.

Plaketu "Zlatna kuna" za veliku tvrtku dobio je JGL d.d. iz Rijeke. Jadran – galenski laboratorij je jedna od vodećih tvrtki orijentiranih na razvoj i proizvodnju lijekova u ciljanim terapijskim područjima s fokusom na osjetila. Osnovan 1991. godine kao prvo privatno farmaceutsko dioničko društvo u Hrvatskoj proizašlo iz okrilja ljekarne Jadran.

Zlatna kuna za životno djelo dodijeljena je gospodinu Ivanu Bočini, osnivaču i vlasniku tvrtke Ugor d.o.o.