Izvor: Pixabay

Nastup Županijske komore Rijeka na festivalu Hedonist Gourmet & Wine 2018

Objavljeno: 25. 10. 2018. , Ažurirano: 26. 10. 2018.

Drugo izdanje međunarodnog festivala vina Hedonist Gourmet & Wine, dvodnevno druženje biranih hrvatskih vinarija sljubljenih s gurmanskim zalogajima vrhunskih kuhara, održava se 26. i 27. listopada u Hotelu Kvarner u Opatiji. HGK je i ove godine sa zadovoljstvom prihvatio poziv organizatora Tremissis d.o.o. na potporu u realizaciji ovog projekta te suradnju u promociji i poslovnom povezivanju proizvođača vina i ostalih eno-gastro delicija s dionicima iz sektora ugostiteljstva, turizma i trgovine.

Komora već dugi niz godina gradi vizualni identitet kvalitetnih hrvatskih proizvoda i usluga, provodi brojne promotivne aktivnosti čime nastoji ojačati konkurentnost domaćih proizvođača i podići svijest potrošača o postojanju iznimno kvalitetnih hrvatskih proizvoda i usluga. Dodjelu znakova kvalitete Izvorno hrvatsko i Hrvatska kvaliteta HGK je pokrenuo 1997. godine kako bi probudio svijest proizvođača da vizualnim označavanjem istaknu one proizvode i usluge koji svim svojim karakteristikama zadovoljavaju visoke kriterije kvalitete, rezultat su hrvatske tradicije, razvojno-istraživačkog rada i inovacija. Proizvođačima znakovi predstavljaju svojevrsnu nagradu za dugogodišnje uloženo znanje, iskustvo i trud u njihovu kreiranju, održavanju kontinuiteta u kvaliteti i njezinom unaprjeđivanju te jačanju prepoznatljivosti proizvoda i usluga na domaćem i inozemnom tržištu.

ŽK Rijeka u okviru izložbenog prostora promicat će spomenute nositelje znakova kvalitete, tj. predstavnike eno i gastro scene naše regije i predstaviti mogućnosti financiranja znakova putem poziva Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta na dostavu projektnih prijedloga Znakovi kvalitete, objavljenog 13. srpnja. Uz navedeno, predstavit će se publikacija Vinska putovnica Primorsko-goranske županije, a poduzetnici i posjetitelji festivala moći će se upoznati i s uvjetima započinjanja poduzetničke djelatnosti te aktivnostima i uslugama HGK.

Pozivamo sve zainteresirane da posjete izložbeni prostor ŽK Rijeka.