Izvor: Pixabay

Nastavlja se ciklus edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi 2021.

Objavljeno: 22. 04. 2021. , Ažurirano: 26. 11. 2021.

Hrvatska gorska služba spašavanja (HGSS) Hrvatska gospodarska komora (HGK) i u 2021. godini nastavljaju s ciklusom dvodnevnih edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi.

Podsjećamo da prema Zakonu o pružanju usluga u turizmu (NN 130/17) od 3. prosinca 2019. godine sve tvrtke/obrti i ostale pravne i fizičke osobe koje pružaju turističke usluge aktivnog i pustolovnog turizma moraju angažirati ili imati zaposlenu osobu s odgovarajućim domaćim ili stranim uvjerenjem, odnosno certifikatom kojim se utvrđuje sposobnost i razina vještine obavljanja pojedine aktivnosti.

Uvjerenje koje se dobiva završetkom ove edukacije jedno je od priznatih uvjerenja/certifikata za obavljanje aktivnosti s popisa aktivnosti koje se smatraju turističkim uslugama aktivnog i pustolovnog turizma. Cjeloviti popis usluga aktivnog i pustolovnog turizma, popis odgovarajućih uvjerenja odnosno certifikata i drugih uvjeta možete pronaći na službenim stranicama Odjela za turizam HGK.

Registracija polaznika počinje u 8 sati i 30 minuta, a početak je predviđen u 9 sati.

Cijena za tvrtke članice HGK jest 150 kuna po polazniku, dok je za obrte i druge nečlanice HGK cijena 300 kuna. Cijena uključuje cjelodnevni program predavanja u trajanju od dva dana, završnu provjeru znanja te dobivanje uvjerenja o pohađanju.

Molimo vas da se prijavite online prijavnicom (uz grad je navedena pripadajuća poveznica):

• PULA, 31. studenog i 1. prosinca, Županijska komora Pula, Carrarina 5, (kontakt: Ticiana Trošt Kožljan, 052 378 140, ttrost@hgk.hr) –  PRIJAVNICA PULA

Napomena: Svi polaznici edukacije u Puli moraju imati digitalnu EU Covid potvrdu

• RIJEKA. 2. i 3. prosinca, Gradska Vijećnica Grada Rijeke, Korzo 16, (kontakt: Diana Felker, 051 209 152, dfelker@hgk.hr) – PRIJAVNICA RIJEKA  Napomena: Svi polaznici edukacije u Rijeci moraju imati digitalnu EU Covid potvrdu

Edukacije će se provoditi uz pridržavanje svih odluka Stožera CZ i preporuka HZJZ-a.

Do sada su u 2021. godini održane edukacije u Čakovcu (8. i 9. travnja), Požegi (15. i 16. travnja), Karlovcu (22. i 23. travnja), Novalji (29. i 30. travnja), Šibeniku (6. i 7. svibnja), Koprivnici (13. i 14. svibnja), Splitu (27. i 28. svibnja), Karlovcu (1. i 2. lipnja) te još jednom u Splitu (7. i 8. lipnja), Dubrovniku (10. i 11. lipnja) i Rijeci (24. i 25. lipnja), Zagrebu (2. i 3. studenoga), Karlovcu (4. i 5. studenoga) i Virovitici (24. i 25. studenoga)