HGK – Županijska komora Rijeka – pokrovitelj Kvarner Wines Festivala WineRi 2021.

Objavljeno: 04. 06. 2021. , Ažurirano: 07. 06. 2021.

U organizaciji Udruženja Vina Kvarnera, od 10-12. lipnja na Trgu Riječke rezoluciju u Rijeci po prvi puta će se održati jedinstveni Kvarner Wines Festival WineRi 2021.

Ciljevi festivala su promocija Vina Kvarnera (autohtonih sorti, pjenušaca...) i kvarnerskih proizvoda (pršut, sir, ulje, baškot), promocija Centra autohtonih proizvoda "Primorsko - goranska kašetica", turistička promocija Primorsko - goranske županije i Grada Rijeke, odnosno Kvarnera kao eno - gastronomske turističke destinacije.

Svi će posjetitelji imati mogućnost kušati više od 50 etiketa kvarnerskih vina s naglaskom na autohtone vinske kvarnerske sorte, a nastupit će vinari iz vinske regije Kvarner – vinogorje Opatija – Rijeka – Vinodol OPG Plovanić Vina iz Kastva, Eko selo Selce iz Selca, Vinska kuća Pavlomir iz Novog Vinodolskog, vinogorje Krk (Vrbnik) Estate Winery Katunar, Kuća vina Ivan Katunar, Obiteljska zadruga Gospoja, Vinarija Šipun, Poljoprivredna zadruga Vrbnik, Ugostiteljstvo i trgovina Nada, a svoje će proizvode promovirati i obrt Kotač Lokve s goranskim rakijama i likerima, Sirana Hlam s Krka sa sirevima i proizvodima od mlijeka, Krčki pršut Žužić s Krka sa pršutom i suhomesnatim proizvodima i Tramuntana Wood Craft s proizvodima od drva, te ugostiteljska ponuda Primorska konoba.

Svjesna činjenica da je promocija autohtonih vinskih sorta neizostavan dio ukupne turističke promocije, HGK – Županijska komora Rijeka tradicionalno podržava one promotivne aktivnosti    kojima se nastoji doprinijeti valorizaciji kvalitetnih lokalnih eno i gastro proizvoda te je sa zadovoljstvom prihvatila pokroviteljstvo Kvarner Wines Festivala WineRi 2021.