Izvor: pixabay

Okrugli stol: Povelja o raznolikosti – pozitivno iskustvo Holcima u ostvarivanju politike ravnopravnosti spolova

Objavljeno: 13. 09. 2018. , Ažurirano: 20. 09. 2018.

HGK – Županijska komora Pula i Krug Ogranak Istra organiziraju okrugli stol pod nazivom Povelja o raznolikosti – pozitivno iskustvo Holcima u ostvarivanju politike ravnopravnosti spolova koji će se održati 19. rujna 2018. u 12 sati u prostorima tvrtke Holcim (Hrvatska) d. o. o. u Koromačnom.
Domaćini skupa su Virna Višković Agušaj, predsjednica Uprave Holcim (Hrvatska) d. o. o., i Glorija Paliska, načelnica Općine Raša. Suorganizator je Hrvatski poslovni savjet za održivi razvoj (HRPSOR).

Intencija skupa je promicati svijest o važnosti implementacije Povelje o raznolikosti koja, među ostalim, promiče politiku raznolikosti i nediskriminacije pri zapošljavanju menadžmenta, razvija raznoliko radno okruženje poticanjem integracije zaposlenika svih profila, potiče primjenu politike raznolikosti kod klijenata i dobavljača i drugo. Uz predstavljanje uspješnih modela poslovanja, prenošenje i razmjenu iskustava, jedna od tema na okruglom stolu bit će razgovor o poticanju mladih žena za školovanje u STEM područjima i ohrabrivanje na preuzimanje važnih poslovnih i upravljačkih funkcija u tim područjima.

Uvodničarke na okruglom stolu:

• Holcim Hrvatska - predsjednica Uprave Virna Višković Agušaj
  • Općina Raša - načelnica Glorija Paliska
  • HGK - Županijska komora Pula – predsjednica Jasna Jaklin Majetić
  • Krug Ogranak Istra – predsjednica Gordana Deranja
  • Krug – Nacionalna udruga poslovnih žena – predsjednica Gordana Restović
  • HRPSOR – ravnateljica Mirjana Matešić

Interes za sudjelovanje potvrđuje se na e-mail: kpetrovski@hgk.hr