Održan susret gospodarskog i turističkog sektora Istarske i Krapinsko-zagorske županije u HGK – ŽK Pula

Objavljeno: 11. 06. 2018. , Ažurirano: 11. 06. 2018.

U sklopu manifestacije 100% Zagorsko koja se 8. lipnja održala u Zagrebu, a prvi se put predstavila i u Puli, u HGK – ŽK Pula održan je susret gospodarskog i turističkog sektora Istarske i Krapinsko-zagorske županije te prezentacija turističke ponude destinacije Zagorje – Bajka na dlanu u organizaciji Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije i HGK – ŽK Pula.

Cilj je ovog susreta bio, kako je istaknuo Željko Kolar, župan Krapinsko-zagorski, uspostaviti kontakte među gospodarstvenicima tih dviju, po mnogočemu sličnih, regija za još bolju gospodarsku suradnju. Uime domaćina gostima se obratio Damir Sirotić, direktor HGK – ŽK Pula, navodeći da se nada da će poslovni susreti spojiti poduzetnike i gospodarstvenike Istre i Zagorja. Prisutnima su se još obratili i Davor Pleško, predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije, Eros Sorić, tajnik Obrtničke komore Istarske županije, Josip Grilec, predsjednik HGK – ŽK Krapina, Elena Puh Belci, zamjenica gradonačelnika Pule, te Sandra Ćakić Kuhar, zamjenica župana Istarske županije.

Manifestacija 100% Zagorsko je prodajna i izložbena, te su na Giardinima i Portarati bili izloženi proizvodi tradicijskih obrta i poljoprivredni proizvodi Krapinsko-zagorske županije uzgojeni na tradicijski, konvencionalni, integrirani i ekološki način.