Gospodarsko vijeće HGK - ŽK Požega
Autor: HGK

Sjednica Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Požega

Objavljeno: 02. 07. 2018. , Ažurirano: 03. 07. 2018.

Gospodarsko vijeće HGK – Županijske komore Požega održalo je u petak, 29. lipnja drugu ovogodišnju sjednicu.

Nakon pozdravnih riječi predsjednika HGK – ŽK Požega Luke Balenovića, okupljenima je Mario Kracl iz Hrvatskog zavoda za zapošljavanje – Područne službe Požega predstavio Mjere aktivne politike zapošljavanja. Predstavljene su mjere aktivne politike zapošljavanja kojima se potiče zapošljavanje, usavršavanje, stručno osposobljavanje za rad, prekvalifikacija, sezonsko zapošljavanje, očuvanje radnih mjesta kod poslodavaca koji su u poteškoćama te uključivanje u programe javnih radova specifičnih ciljanih skupina. Potom je Luka Balenović prikazao aktualno stanje gospodarstva Požeško-slavonske županije, gdje je istaknuo da je gospodarstvo u blagom rastu, s konstantnim padom nezaposlenosti te rastom broja zaposlenih.

Okupljenim je gospodarstvenicima potpredsjednik HGK za industriju i IT, energetiku i zaštitu okoliša Tomislav Radoš predstavio strateške odrednice razvoja HGK 2018. – 2022. te novi projekt Digitalne komore i portala Gospodarska mreža.