Nove percepcije turizma
Izvor: Pexels
Autor: Nina Uhlikova

Online edukacija - Imamo li snage za održivi i regenerativni turizam?

Objavljeno: 13. 02. 2023. , Ažurirano: 13. 02. 2023.

Uloga lokalne zajednice i izbor postojećih resursa za razvoj održivog i regenerativnog turizma.

Razvoj turizma u RH potrebno je sagledati iz više perspektiva radi strateškog definiranja efektivnih i efikasnih modela uspješnog obogaćivanja turističke ponude, a posebno zbog produljenja turističke sezone, vodeći računa o održivom razvoju i lokalnoj zajednici. Razvoj turizma posebnih interesa (specifičnih oblika turizma) izražen je kroz raznolikost interesa za odmorom,  sve više su u fokusu kreativni i originalni doživljaji kao dodana vrijednost i resurs za jačanje imidža i brend komunikaciju. Nova Strategija održivog razvoja turizma dala je kroz ciljeve točne upute u kom smjeru se trebamo transformirati i u skladu je s globalnim etičkim kodeksom za turizam i Agendom 2030.

S ciljem jačanja nove percepcije turizma, boljeg prepoznavanja prilika i postavljanja temelja  za razvoj održivog i regenerativnog turizma, Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Otočac će kroz aktivnosti regionalnog programa razvoja nerazvijenih krajeva, organizirati seriju edukativnih online radionica na teme održivosti u turizmu. Program provodimo u suradnji sa Županijskim komorama Karlovac, Rijeka i Sisak.

Online edukacija na temu „Imamo li snage za „održivi“ i „regenerativni“ turizam? - Uloga lokalne zajednice i izbor postojećih resursa za razvoj održivog i regenerativnog turizma“ održati će se 3. ožujka (petak) s početkom u 12:30 sati s očekivanim trajanjem do 15:00 sati putem platforme Microsoft Teams.

Tematske cjeline o kojima ćemo govoriti na radionici:

• Što je održivi razvoj, ciljevi i koliko je važna lokalna zajednica
  • Pojam „zelene destinacije „ i „zelenih“ hotela
  • Potreba za ekološkim certifikatima i načini kako do njih doći, kao i motiviranje za certificiranjem smještaja
  • Što su „green jobs“ i što znači specijalizacija za takva zanimanja za razvoj transformativnog i regenerativnog turizma ka novim trendovima
  • Novi  transformativni trendovi i specifični oblici turizma koji su hit i za koje u dolini Gacke postoji već atrakcijska osnova za razvoj
  • Wellbeing i antistresni turizam kroz povezanost s outdoor aktivnostima te prirodnom i kulturnom baštinom na razini jučer-danas-sutra
  • Tko su „novi“ turisti i kako s njima komunicirati (nove digitalne tehnologije i kanali komunikacije)
  • Tematiziranje smještajnih objekata, OPG-a, restorana kroz izbor narativa i kreativnu industriju koji povezuje kroz dizajn unutarnji prostor i vanjski prostor vrta, okoliša, tematskih šetnica…
  • Ekološka poljoprivreda i tematska doživljajna ponuda organski uzgojene hrane od strane lokalne zajednice
  • Važnost elementa vode i zraka i povezanost s Majkom Zemljom (Gea, Terra).

Edukacija je namijenjena menadžerima, voditeljima poslovanja, zaposlenima u poslovni subjektima koji posluju u djelatnosti turizma, predstavnicima lokalne zajednice, turističkih zajednica, kao i svima koji imaju interes u razvoju održivog turizma.

Predavač će biti doc. dr. sc. Romana Lekić, docentica i profesorica stručnih studija u trajnom zvanju, zaposlena na Veleučilištu Bernays u Zagrebu kao v.d. Pročelnica Odjela za turizam.

Cijena za sudjelovanje na radionici iznosi 15,00 EUR + PDV po polazniku. Članice HGK koje plaćaju članarinu, temeljem članske pogodnosti mogu sudjelovati besplatno. Ukoliko ste fizički korisnik ili predstavnik tvrtke koja ne plaća članarinu HGK, uskoro ćete primiti predračun temeljem kojega je potrebno izvršiti uplatu prije početka edukacije.

Prijava sudjelovanja je obavezna, najkasnije do srijede, 1. ožujka, do 10:30 sati, a moguća je putem obrasca u nastavku teksta. Prijavljujete li više osoba iz tvrtke, za svaku osobu je potrebno popuniti obrazac prijave.

Prijaviti se možete i putem Digitalne komore na poveznici. U tom slučaju ako iz vaše organizacije (tvrtke) na edukaciju dolazi više zaposlenika, molimo da prilikom prijave u Napomenu upišete imena i prezimena vaših zaposlenika. Da biste pristupili linku prijave morate biti registrirani na platformu Digitalna komora. Upute za registraciju na Digitalnu komoru možete pogledati na poveznici Prijava u Digitalnu komoru

Podatke za povezivanje na radionicu dobit ćete dan prije održavanja edukacije.

Molimo vas da nam javite ako odustanete od sudjelovanja na radionici nakon što ste se već prijavili, kako bismo oslobodili prostor za one koji žele sudjelovati, a ne uspiju se prijaviti.

UVJETI OTKAZIVANJA: Polaznicima koji plate kotizaciju, a neće moći sudjelovati, potpuni povrat kotizacije bit će moguć samo ako najave svoje otkazivanje na e-adresu ibanic@hgk.hr, najkasnije do srijede 1. ožujka, do 10:30 sati. Nakon tog roka, povrat novca više neće biti moguć. Uplatom iznosa za sudjelovanje polaznici potvrđuju kako prihvaćaju ove uvjete otkazivanja.