Održano još jedno uspješno izdanje konferencije Žene i točka

Objavljeno: 10. 12. 2019. , Ažurirano: 11. 12. 2019.

U organizaciji Županijske komore Otočac u Otočcu je 6. prosinca u sklopu Adventa u Otočcu održana četvrta međunarodna konferencija Žene i točka.

Na tri interaktivna panela 16 je poduzetnica ispričalo priče o svim izazovima poduzetničkog svijeta s kojima se susreću, upoznalo sudionike sa svojim uspjesima, ali im i podijelilo savjete za korak ka samostalnom putu u poduzetničke vode.

a44i2067-fotoklub-otocac 860x645.jpg
Vesna Torbarina, voditeljica Odjela za projekte, programe i fondove EU u HGK; Izvor: Fotoklub Otočac; Snimio: Milan Krznarić.

Konferencija je svečano otvorena uvodom Vesne Torbarina, voditeljice Odjela za projekte, programe i fondove EU Sektora za međunarodne poslove i EU Hrvatske gospodarske komore, kojem je prethodilo potpisivanje Sporazuma o međukomorskoj suradnji Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Otočac i Privredne komore Vojvodine.

Tema je prvog panela bila Iza svake uspješne žene stoji… ŽENA, na kojem su Kristina Ercegović, Natalia Zielinska, Ivana Radić, Kristina Androlić, Branka Aralica i Vesna Bartolović Stančić razgovarale o međusobnoj suradnji poduzetnica, mogućnostima umrežavanja te institucionalnoj i drugoj podršci poduzetnicama u pokretanju posla te o raznim načinima učenja, ali i nadogradnje vještina, znanja i obrazovanja u najširem smislu. Svojim su nadahnjujućim primjerima pokazale kako su žene ženama jedna od najvećih potpora kada je riječ o poduzetničkom svijetu – istaknule su važnost jačeg umrežavanja i prepoznatljivosti projekata koje pokreću žene, ali i izrazile veliku radost i zadovoljstvo zbog sve većeg broja poduzetnica. Kratki je uvod u panel održala Kristina Ercegović

panel I.jpg
Sanja Krmec Tonković, Branka Aralica, Ivana Radić, Kristina Androlić, Natalia Zielinska, Vesna Bartolivić Stančić, Kristina Ercegović; Izvor: Lika Club; Snimio: Nino Salkić.

Tema drugog panela Čuvarice baštine – može li briga o baštini biti uspješna poslovna priča? okupila je Ivanu Popović, Manju Kostelac-Gomerčić, Mariju Češkić, Romanu Lekić i Tamaru Jurković u potrazi za odgovorom može li naslijeđena baština biti temelj poduzetničkog pothvata. Iz njihovih je inspirativnih priča jasno kako je više nego moguće ostvariti poslovni uspjeh zahvaljujući brizi o baštini, a time se ujedno pridonosi i njezinu boljem poznavanju, prepoznatljivosti, ali i očuvanju.

panel II.jpg
Sanja Krmec Tonković, Ivana Popović, Manja Kostelac-Gomerčić, Marija Češkić i Tamara Jurković; Izvor: Fotoklub Otočac; Snimio: Milan Krznarić.

Tema je trećeg panela bila One to mogu – snaga žena i njihov utjecaj u poslovnom svijetu, a Nena Mrkonjić, Branislava Mićić, Josipa Vlainić, Sandra Pocrnić Mlakar i Jasmina Bagarić dokazale su vlastitim primjerom kako ženska energija i snaga svakodnevno mogu mijenjati i mijenjaju svijet najrazličitijih grana poduzetništva. Svojim su pričama dale uvid u žensku perspektivu svijeta poduzetništva, ali i uputile na sve potencijale koje svijet poduzetnica skriva.

panel III.jpg
Sanja Krmec Tonković, Sandra Pocrnić Mlakar, Nena Mrkonjić, Josipa Vlainić, Jasmina Bagarić, Branislava Mićić; Izvor: Fotoklub Otočac; Snimio: Milan Krznarić.

Dan je zaključen promocijom knjige Tamare Kajari Ne daj hrpi da te iscrpi u Book Cafeu Paradiso, gdje su sudionici konferencije nastavili s razgovorima o daljnjem razvitku i unapređivanju ženskog poduzetništva te s razmjenom iskustva i ideja.

Konferencija se uživo pratila i putem Facebook stranice konferencija Žene i točka, a uz brojne komentare podrške, konferencija je praćena i iz cijele Hrvatske i inozemstva, u prvome redu iz zemalja sudionica panela – Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Četvrto izdanje konferencije Žene i točka održano je u Hotelu Zvonimir u Otočcu te je po medijskoj prepoznatljivosti i broju sudionika najveće i najuspješnije dosad.