Budući da Ličko-senjska županija nema puno velikih proizvođača poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, podrška Komore, u smislu sufinanciranja ocjenjivanja kvalitete jednog proizvoda po proizvođaču, usmjerena je tvrtkama i malim proizvođačima iz Ličko-senjske županije koji su kontinuirano sudjelovali u akciji Kupujmo hrvatsko i u projektu Vrijedne ruke Hrvatske gospodarske komore, kao i na izložbama i sajmovima realiziranim u organizaciji županijskih komora. Cilj je pristupiti malim proizvođačima kao potencijalnim gospodarskim subjektima koji će širiti svoju proizvodnju, osnažiti ih te pomoći da proizvodi malih proizvođača postanu prepoznatljivi na tržištu, a da u doglednoj budućnosti neki od proizvoda postanu i ponosni nositelji oznake hrvatske kvalitete. Zanimanje su za sudjelovanje u ocjenjivanju kvalitete proizvoda pkazali proizvođači alkoholnih pića, piva, meda, pekarskih te mesnih proizvoda.

Da se radi o visokokvalitetnim proizvodima, koji ravnopravno mogu stati uz bok konkurenciji i izvan nacionalnih okvira, potvrdit će i ovogodišnji rezultati.