Posjet veleposlanika Republike Kosovo Županijskoj komori Osijek

Objavljeno: 12. 04. 2018. , Ažurirano: 18. 04. 2018.

Veleposlanik Republike Kosovo u Republici Hrvatskoj Gezim Kasapolli zajedno je sa saborskom zastupnicom pet nacionalnih manjina Erminom Lekaj Prljaskaj i predsjednikom Vijeća albanske nacionalne manjine Osječko-baranjske županije Basrijem Halitijem posjetio 16. travnja Županijsku komoru Osijek.

Delegaciju je primio Zoran Kovačević, predsjednik ŽK Osijek, sa svojim suradnicima. U uvodnom se razgovoru Kovačević osvrnuo na dosadašnju suradnju i aktivnosti koje je ŽK Osijek organizirala za svoje članice radi uspostave suradnje s Kosovom.

Na sastanku je istaknuto kako između dviju regija postoji gospodarska suradnja, ali ne u onoj mjeri koliko te dvije regije imaju potencijala. Kovačević je izrazio spremnost Komore da pruži svoju logistiku i iskustvo za uspostavu daljnjih kontakata i aktivnosti radi širenja i produbljivanja gospodarske suradnje. Za jedan je od prvih koraka buduće suradnje ponudio pomoć u organizaciji sudjelovanja kosovskih gospodarstvenika na nadolazećem tradicionalnom osječkom jesenskom sajmu koji se održava svake godine početkom listopada.