Izvor: HGK ŽK Osijek

Turistički sektor i Strategija upravljanja kulturno-povijesnom baštinom Osijeka

Objavljeno: 16. 11. 2016. , Ažurirano: 03. 02. 2017.

ŽK Osijek održat će Raspravu o Nacrtu Strateškog plana upravljanja kulturno-povijesnom baštinom grada Osijeka 2016. – 2020. s ciljanom skupinom – turistički sektor.

Odsjek za turizam Županijske komore Osijek i Upravni odjel za programe i projekte Europske unije i gospodarstvo Grada Osijeka održat će u srijedu, 23. studenoga, u 13 sati u Županijskoj komori Osijek Raspravu o Nacrtu Strateškog plana upravljanja kulturno-povijesnom baštinom grada Osijeka 2016. – 2020. s ciljanom skupinom – turistički sektor.

Kornelija Mlinarević, pročelnica Upravnog odjela, ukratko će predstaviti Strateški plan upravljanja kulturno-povijesnom baštinom grada Osijeka koji ima za svrhu pravilno identificirati zaštićena kulturna dobra, utvrditi održivo korištenje i  odgovorno upravljanje povijesnim naslijeđem grada Osijeka. Strateški plan bi trebao predstavljati smjernicu razvoja i biti temelj za provedbu politika upravljanje kulturno-povijesnom baštinom. Ovom će prilikom predstaviti i okvir financiranja razvojnih projekata i projekata usmjerenih na turizam i gospodarstvo.

Kontakt-osoba za više informacija u Odsjeku za turizam ŽK Osijek jest Marija Tapšanji (tel.: 031/223-841, e-pošta: mtapsanji@hgk.hr).